KSK Noteć Inowrocław przegrała z Wybrzeżem [zobacz zdjęcia]

Wojciech Pagacz w debiucie w Noteci zdobył 8 punktów i miał 11 zbiórek. Dominik Fijałkowski
Inowrocławianie w meczu z zawodnikami z Gdańska nie trafili 62 rzutów z gry.

Koszykówka. Noteć Inowrocław-Wybrzeże Korsarz Gdańsk

KSK NOTEĆ - WYBRZEŻE KORSARZ 56:63 (10:17, 18:19, 10:13, 18:14)
KSK NOTEĆ: Grod 17 (4), Rychłowski 13 (1), Gliszczyński 5 (1), Włodarski 5 (1), Wierzbicki 3 oraz Pagacz 8, Tlałka 5 (1), Filipiak 0.
WYBRZEŻE KORSARZ: Załucki 20 (2), Nitsche 14 (1), Konsek 9, Strychalski 4, Grujić 2 oraz Chudy 8, Gołębiewski 6, Ziębiński 0, Specyalski 0, Skiba 0, Dylicki 0.

Kujawianie prowadzili tylko na początku 1. kwarty (5:4, 7:6). Od stanu 10:10 inicjatywę przejęli goście.

Podopieczni Dariusza Sikory razili nieskutecznością (28:36). Przed przerwą spudłowali 29 z 41 rzutów z gry.

Obraz gry niewiele zmienił się w 3. kwarcie (38:49). Inowrocławianie nadal byli nieskuteczni w rzutach spod kosza, z dystansu, a nawet z linii rzutów wolnych.

Do dobrej gry zerwali się w połowie ostatniej części meczu. Po dwóch efektownych akcjach Przemysława Rychłowskiego (6/20 z gry) i trójce Mikołaja Groda (6/19 z gry) przegrywali już tylko 49:51.

W 35. min. po celnym rzucie z dystansu Rychłowskiego było 52:53. Do wyrównania doprowadził Wojciech Pagacz (55:55). Niestety, końcowy fragment spotkania (150 sekund) zupełnie nie wyszedł koszykarzom Noteci (1:8).