Kujawsko-Pomorskie. Ile kosztują "swojskie" jajka przed Wielkanocą 2021? Ceny od rolnika

OPRAC.: es
Jajko to nie tylko symbol zmartwychwstania i podstawa świątecznych dań, ale również element wielkanocnych tradycji. Przemek Świderski
Wielkanoc 2021 zbliża się wielkimi krokami. Jajka to podstawa wielkanocnego stołu, więc sprawdziliśmy dla Was, ile kosztują w regionie. Wzięliśmy pod lupę ceny jaj, które oferują kujawsko-pomorskie gospodarstwa rolne.

- Klienci częściej niż zazwyczaj zerkają na jajka, do świąt raptem dwa i pół tygodnia - mówi pan Jan, którego spotkaliśmy na grudziądzkim targowisku.

Na małym targowisku, na bydgoskim Osiedlu Leśnym, jajko kosztuje od 70 do 1,15 zł. Stawki są zależne od wielkości, najwięcej trzeba zapłacić za jajka od zielononóżek.

Zajrzyjmy do Torunia. Rolnicy, których spotkaliśmy na targowisku Manhattan (Rubinkowo), zgodnie oferują jajka za 70 groszy. O 10 groszy są droższe te, od kur z wolnego wybiegu.

Polecamy również: Żur, kwas, czarnina, kartoflanka, parzybroda... Potrawy z Kujawsko-Pomorskiego na liście produktów tradycyjnych [zdjęcia]

Przed świętami, w internecie, można znaleźć wyjątkowo wiele propozycji sprzedaży jaj prosto z lokalnych gospodarstw. Przykłady:

  • 8 złotych za 10 jajek - Morsk
  • 7 złotych - 10 jaj wiejskich, z wolnego wybiegu. Kury karmione pszenicą, owsem, z własnego gospodarstwa. Bez antybiotyków, bez GMO, bez chemii. Możliwość dowozu na terenie Żnina i okolic do 15 km.
  • 50 groszy za jajka z własnego gospodarstwa od kur z wolnego wybiegu. Cena uzależniona od rozmiaru. Lipno
  • 9 złotych za 15 sztuk. Świedziebnia
  • Jaja z wolnego wybiegu - 80 groszy za sztukę (Rogóźno)
  • Posiadam na sprzedaż jajka od kur z wolnego wybiegu. Kury karmione są słońcem, świeżym powietrzem, a także zbożem, zielonką i warzywami. 10 zł za 15 sztuk. Możliwość dowozu. Rusinowo
  • 30 sztuk za 24 złote. Godawy

Jajka od rolnika można znaleźć także na Kujawsko-Pomorskim e-bazarku. Gospodarstwo z Jaksic ma na sprzedaż jajka, od kur z wolnego wybiegu, za 80 groszy. Jajka z Borówna kosztują 60 groszy. Ekologiczne jajka z Glewa wyceniono na 1,20 zł.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie