Liga Mistrzów. Sensacja w Madrycie! Spektal w Rzymie!

Dariusz Knopik
Jakub Rzeźniczak (z lewej) i pozostali piłkarze Karabachu byli sprawcami największej niespodzianki wtorkowych meczów Ligi Mistrzów east news
We wtorkowych meczach Ligi Mistrzów grały zespoły z grup A, B, C i D. W 4. kolejce Roma pokonała Chelsea. Karabach Agdam zremisował z Atletico Madryt. Awans zapewniły sobie Paris Saint-Germain i Bayern Monachium.

We wtorek rozpoczęły się mecze rewanżowe w Lidze Mistrzów. Rywalizowały ze sobą te same zespoły, co dwa tygodnie temu, tyle że ze zmianą gospodarzy.

Paris Saint-Germain był pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do fazy pucharowej. Paryżanie pewnie i planowo pokonali Anderlecht Bruksela 5:0. Bohaterem PSG niespodziewanie został obrońca Layvin Kurzawa, który ustrzelił klasycznego hat tricka w 26 minut. W ekipie z Brukseli od 60. minuty grał Łukasz Teodorczyk. Warto podkreślić, że zespół z Paryża nie stracił jeszcze gola, natomiast drużyna z Brukseli nie zdobyła jeszcze bramki!

W drugim meczu grupy B Bayern Monachium pokonała na wyjeździe Celtic Glasgow 2:1. Mistrzowie Szkocji mieli swoje okazje, ale je zmarnowali. Z kolei mistrzowie Niemiec pierwsze nieporozumienie w obronie rywali wykorzystali. Gospodarze dążyli do remisu co im się w końcu udało po akcji, którą wykończył Callum McGregor. Jednak z remisu cieszyli się niespełna 180 sekund, bo celną główką popisał się Javi Martinez. To zwycięstwo też daje awans mistrzom Niemiec. Przypomnijmy, że Robert Lewandowski odpoczywał po lekkim urazie jakiego doznał w meczu Bundesligi z RB Lipsk.

Awans jest blisko

Znowu pecha miał bramkarz Benfiki Lizbona Mile Svilar. 18-latek obronił rzut karny wykonywany przez Antoniego Martiala, ale w końcówce pierwszej połowie po strzale Nemanji Maticia piłka odbiła się od słupka oraz pleców bramkarza i wpadła do siatki. Przypomnijmy, że Svilar przed dwoma tygodniami bronił także bardzo dobrze, ale wpadł z piłką do bramki po rzucie wolnym wykonywanym przez Marcusa Rashforda. Manchester United po tym zwycięstwie 2:0 jest bardzo blisko awansu. Brakuje mu do tego ledwie 1 punktu.

Ciągle w grze jest CSKA Moskwa, który odwrócił wynik wyjazdowego meczu z FC Basel. Ekipa ze stolicy Rosji przegrywała do przerwy 0:1, ale po wejściu Alana Dżagojewa wszystko się odmieniło. CSKA wygrał 2:1 i dogonił zespół z Bazylei.

Także 1 "oczka" brakuje Barcelonie do awansu. Duma Katalonii niespodziewanie zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Olympiakosem Pireus. W drugim meczu grupy D Sporting Lizbona zremisował Juventusem Turyn 1:1. W drużynie mistrza Włoch rezerwowym bramkarzem był Wojciech Szczęsny.

Spektakl w Rzymie, sensacja w Madrycie

W najciekawszym wtorkowym meczu AS Roma pokonała Chelsea 3:0 i zmieniła londyńczyków na prowadzeniu w grupie C. Już po 38 sekundach bramkę zdobył Stephan El Shaarawy, który potem podwyższył wynik. Po przerwie rezultat ustalił Diego Perotti. Łukasz Skorupski był rezerwowym bramkarzem w Romie.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 31.

W drugim meczu sensacja. Atletico Madryt zremisowało z Karabachem Agdam 1:1. Goście od 40. minuty niespodziewanie prowadzili po główce Michela. Dopiero w 56. minucie wyrównał strzałem z dystansu Thomas Partey. Po godzinie mistrzowie Azerbejdżanu grali w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą kartkę zobaczył Pedro Henrique. Jednak pomimo wielu okazji Atletico nie zdołało przechylić szali wygranej na swoją stronę. To oznacza, że mimo matematycznych szans na awans pewnie pozostanie im co najwyżej gra w Lidze Europy. Całe spotkanie w Karabachu rozegrał Jakub Rzeźniczak.

Grupa A
Manchester United - Benfica 2:0 (1:0), Mile Svilar (45 - samobójcza), Daley Blind (78 - karny); FC Basel - CSKA Moskwa 1:2 (1:0), Luca Zuffi (32) - Alan Dżagojew (63), Pontus Wernbloom (79).
Kolejność: 1. Manchester United (12 pkt), 2. FC Basel (6), 3. CSKA (6), 4. Benfica (0).

Grupa B
PSG - Anderlecht 5:0 (2:0), Marco Verratti (30), Neymar (49), Layvin Kurzawa (52, 72 - głową, 78); Celtic - Bayern 1:2 (0:1), Callum McGregor (74) - Kingsley Coman (23), Javi Martinez (77 - głową).
Kolejność: 1. PSG (12), 2. Bayern (9), 3. Celtic (3), 4. Anderlecht (0).

Grupa C
Roma - Chelsea 3:0 (2:0), Stephan El Shaarawy (1, 36), Diego Perotti (63); Atletico - Karabach 1:1 (0:1), Thomas Partey (56) - Michel (40 - głową).
Kolejność: 1. Roma (8), 2. Chelsea (7), 3. Atletico (3), 4. Karabach (2).

Grupa D
Sporting - Juventus 1:1 (1:0), Bruno Cesar (21) - Gonzalo Higuain (79); Olympiakos - Barcelona 0:0.
Kolejność: 1. Barcelona (10), 2. Juventus (7), 3. Sporting (4), 4. Olympiakos (0).