Uczniowie pracowali w grupach. W trakcie lekcji wykorzystywali oni między innymi swoje manualne umiejętności.
Podsumowaniem przedsięwzięcia był specjalny pokaz. Wśród gości młodsi koledzy, koleżanki i nauczyciele.
Po pokazie multimedialnym nastąpiła prezentacja grup: zbieraczy, myśliwych, rolników i hodowców, budowniczych oraz rzemieślników. Uczniowie przedstawili sposoby zdobywania pożywienia, miejsca powstawania i wygląd pierwszych osad, narzędzia codziennego użytku, biżuterię i pradawne stroje. Myśliwi zagrali również scenkę polowania na mamuta.
Po zakończeniu projektu pozostały ciekawe materiały: makieta szałasu, plansze przedstawiające narzędzia, gliniana misa, którą zdobią muszle, broń ludzi pierwotnych oraz zrobione z modeliny owoce leśne i miniatury ludzi pierwotnych. Prace stanowią obecnie stałą ekspozycję do kącika historycznego.
- Dla dzieciaków to z pewnością była ciekawa przygoda. Ale nie tylko. Czas spędzony przez uczniów na samodzielnym wyszukiwaniu informacji sprawił, że wiedza zdobyta przez własne doświadczenie została lepiej zapamiętana. Projekt sprawiał, że każdy uczeń mógł zaprezentować swoje umiejętności, bądź to w formie prac manualnych, operatywności w zbieraniu ciekawych informacji, czy też atrakcyjności w prezentowaniu efektów pracy - powiedziała Julita Jasewicz, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i nauczyciel historii.