Tomasz Dębek
Frankie Edgar (z lewej)
Frankie Edgar (z lewej) AP/East News
Marcin Prachnio przegrał kolejną walkę w UFC i wszystko wskazuje na to, że pożegna się z największą organizacją MMA na świecie. Jego bilans to trzy pojedynki, trzy nokauty i niespełna 10 minut spędzonych w Oktagonie.

W sobotę odbyła się gala UFC w Las Vegas. Po dwóch latach przerwy do Oktagonu powrócił Marcin Prachnio (13-5). Polak walczył o pozostanie w największej organizacji MMA na świecie, bo dwie pierwsze walki przegrywał przez szybkie nokauty.

Do trzech razy sztuka? Nie tym razem. Prachnio zaczął spokojnie, ale nie potrafił znaleźć sposobu na Mike’a Rodrigueza (11-4), już po nieco ponad dwóch minutach padł na matę po łokciu rywala z klinczu. Ciosy Amerykanina z góry dokończyły dzieła zniszczenia.

Mike Rodriguez Marcin Prachnio UFC Fight Night Las Vegas nokaut:

To najprawdopodobniej oznacza koniec przygody Polaka z UFC. Jego trzy walki potrwały łącznie niespełna 10 minut. W lutym 2018 r. Sam Alvey (33-14) odprawił go w 4 minuty i 23 sekundy, siedem miesięcy później Magomed Ankalajew potrzebował na rozprawienie się z rywalem 3 minut i 9 sekund.

W walce wieczoru były mistrz wagi lekkiej Frankie Edgar (24-8-1) zadebiutował dwie kategorie niżej, w koguciej. Po znakomitej walce pokonał faworyzowanego Pedro Munhoza (18-5) na punkty, choć równie dobrze werdykt mógł pójść w drugą stronę. Jeden z sędziów wskazał 49:46 na korzyść Brazylijczyka, dwóch 48:47 dla Amerykanina.