https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Marian Wróblewski z Brus z szablą Kilińskiego

Maria Eichler
Pasowanie szablą przez Jerzego Bartnika, prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, Marian Wróblewski ma powody do dumy.
Pasowanie szablą przez Jerzego Bartnika, prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, Marian Wróblewski ma powody do dumy.
To wielkie wyróżnienie dla bruskiego rzemieślnika.

Niecodzienna uroczystość w Warszawie w Związku Rzemiosła Polskiego. Dziewiętnastu rzemieślników z całej Polski zostało uhonorowanych "Szablą Kilińskiego'', najwyższym odznaczeniem w rzemiośle w naszym kraju.

Pierwszą Szablę Kilińskiego w powiecie chojnickim otrzymał Marian Wróblewski z Brus, podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych w Chojnicach.

Szable są przyznawane przez Kapitułę ZRP, na wniosek Izby Rzemieślniczej, do której rzemieślnik należy. Warto pamiętać, że Cech Rzemiosł Różnych w Chojnicach od zawsze jest związany w hierarchii rzemieślniczej z Bydgoszczą. Po reformach ustrojowych i administracyjnych jest to Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy.
Firmę z Brus założył w 1956 roku Bernard Wróblewski, był to warsztat ślusarski. Od początku działalności zajmowała się pracami ślusarskimi i instalatorskimi w zakresie montażu instalacji wod.-kan. i CO. Produkcję kotłów węglowych rozpoczęto w 1960 r., wykonując kotły na zamówienie klienta.
W 1986 roku zakład przejął Marian Wróblewski - kontynuując działalność ojca. Od 1990 r. zwiększano sukcesywnie produkcję kotłów węglowych, wprowadzając nowe konstrukcje.
Obecnie firma produkuje kotły węglowe, miałowe i retortowe, dostosowując parametrami do kotłowni istniejącej lub projektowanej.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska