https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto wczoraj i dziś

tekst i fot. Piotr Wołyński
W Domu Kultury w ramach obchodów Dni Golubia-Dobrzynia otwarto wystawę fotograficzną pt. Golub-Dobrzyń wczoraj i dziś

- Wszystkie te fotografie mają na celu uzmysłowić nam wszystkim jak zmienia się nasze miasto. Mamy także szansę zobaczyć miejsca, których los nie oszczędził i do dziś pozostały w naszej świadomości tylko dzięki tym fotografiom - tymi słowami powitał gości gospodarz wystawy dyrektor domu kultury Artur Niklewicz.

Wystawa urządzona została w ten sposób, że obok siebie umieszczone były zdjęcia zrobione z tych samych ujęć dziś i 100 lat temu. Zdaniem gości największe zmiany można zauważyć na dobrzyńskim rynku, który na początku ubiegłego wieku był wielkim pustym placem zapełniającym się tylko podczas sławnych jarmarków. Historyczne fotografie miasta pochodziły z zasobów archiwum Domu Kultury. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się olbrzymie panoramy miasta wykonane z pokładu samolotu. Zostały one udostępnione przez pana Józefa Krępecia.

- Bardzo fajny pomysł na wystawę. Najbardziej przypadły mi do gustu zdjęcia z lotu ptaka. Mogłem na nich odszukać swój dom. Z tej perspektywy wszystko wygląda zupełnie inaczej - stwiedził Adam Suliński. Wystawę będzie można podziwiać jeszcze przez dwa miesiące.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska