https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Michał Kołodziejczak na liście osób inwigilowanych przez system Pegasus. Lider Agrounii zapowiada konferencję prasową pod siedzibą PiS

Redakcja
Opracowanie:
Na 26 stycznia 2022 roku zaplanowano konferencję prasową przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.
Na 26 stycznia 2022 roku zaplanowano konferencję prasową przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Adam Jankowski/Polska Press
John Scott-Railton z Citizen Lab poinformował w mediach społecznościowych, że kolejną z osób, która była inwigilowana systemem Pegasus jest Michał Kołodziejczak z Agrounii. – Nie ma usprawiedliwienia, to jest nieczysta gra – skomentował lider rolników. 26 stycznia 2022 roku pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się konferencja prasowa ruchu.

- Potwierdzamy dwa nowe przypadki hakowania Pegasusem w Polsce. Michał Kołodziejczak zapoczątkował ruch, który zagroził odebraniem głosów partii rządzącej. Tomasz Szwejgiert pisał książkę o szefie polskich służb specjalnych – przekazał John Scott-Railton z Citizen Lab.

Kiedy podsłuchiwano Kołodziejczaka?

Jak podaje portal AP News, do hakowania Kołodziejczaka miało dojść w maju 2019 roku, gdy Agrounia planowała utworzenie partii.

Co na to lider Agrounii?

Do przedstawionych informacji odniósł się sam podsłuchiwany, Michał Kołodziejczak.

- Z mojego telefonu przez kilka dni wyciekały dane z powodu zhakowania telefonu przez #pegasus. Tak w Polsce rząd @pisorgpl walczy z opozycją i innym zdaniem – skomentował na Twitterze.

Konferencja prasowa pod siedzibą PiS

Na 26 stycznia 2022 roku zaplanowano konferencję prasową przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska