Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej: Polska - Kuba 27:22

Szymon Fiałkowski
Polska - Czarnogóra.
Polska - Czarnogóra. Mariusz Kapala
Polskie szczypiornistki od zwycięstwa rozpoczęły rywalizację na Mistrzostwach Świata w Danii. Biało-czerwone w pierwszym meczu grupy B pokonały Kubanki 27:22.

W pierwszej połowie, nasze zawodniczki miały jednak sporo problemów. Ich gra była dosyć nerwowa, a rywalki dość dobrze prezentowały się w defensywie. Jakby tego było mało, to Kubanki, prowadziły 8:4, a potem nie dawały Polkom odskoczyć na kilka bramek przewagi.

Link do relacji na żywo: Polska - Kuba online

Dopiero po przerwie, biało-czerwone zaczęły odskakiwać rywalkom. Było 15:11, choć rywalkom udało się jeszcze wyrównać na 16:16. Polki miały jednak liderkę w osobie Karoliny Kudłacz-Gloc, która rzuciła dzisiaj aż jedenaście bramek.

Jutro Polki zmierzą się ze Szwedkami (20.30). W innym meczu grupy B, Holandia rozgromiła Chiny 42:21 (19:9).

KUBA - POLSKA 22:27 (11:12)

KUBA (trener Jorge Jover Hernandez): Mora Niurkis, Vizcay Caridad, Guevara Eneleidys - Mesa Milena, Ayling Martinez 8, Livia Varanes 3, Salas Sheila, Beltran Raiza, Lisandra Lusson 4, Reyes Gleinys 1, Cameyo Yunisleidy, Barrio Ismary 1, Rosabal Liliamnis, Ramirez Yenma, Rizo Eyatne 5. Kary: 8 minut (Cameyo Yunisleidy - 4 minuty, Lisandra Lusson, Ayling Martinez - po 2 minuty).

POLSKA (trener Kim Rasmussen): Wysokińska, Gawlik - Kobylińska 2, Stachowska 1, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 2, Kudłacz-Gloc 11, Pielesz, Zych, Labuda 1, Zalewska 5, Sądej, Stasiak 1, Kulwińska 1, Achruk 2. Kary: 6 minut (Niedźwiedź, Zych, Achruk - po 2 minuty).