Młodzi siatkarze Delecty wsparci Lipińskim i Wieczorkiem przegrali w Serbii

Redakcja
. Dzisiaj, młodzi zawodnicy bydgoskiego klubu wsparci Lipińskim i Wieczorkiem w trzech setach przegrali z Radnickim Kragujevac. Paweł Skraba
Siatkarze Delecty Bydgoszcz są nieco dalej od półfinału Challenge Cup, ale w Łuczniczce będą mogli świętować awans jeśli wygrają rewanżowy mecz ćwierćfinałowy i dodatkowego seta. Dzisiaj, młodzi zawodnicy bydgoskiego klubu wsparci Lipińskim i Wieczorkiem w trzech setach przegrali z Radnickim Kragujevac.

W kraju zostali podstawowi zawodnicy, którzy pod okiem trenera Piotra Makowskiego przygotowują się do sobotniego meczu z Indykpolem AZS UWM Olsztyn (17.00). Na dzisiejszy mecz polecieli młodzi zawodnicy, wsparci jedynie doświadczonymi rozgrywającym Piotrem Lipińskim i środkowym Tomaszem Wieczorkiem.

Zawodnicy z Kragujevaca szybko uzyskali przewagę w pierwszym secie. Było 6:3, 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. Na drugą, gospodarze schodzili na prowadzeniu 16:12, a po dwudziestu dwóch minutach walki wygrali tę partię 25:16.

Bydgoski zespół tanio skóry nie sprzedał w drugim secie. Delecta prowadziła 10:9, 15:14, 16:15, a następnie potrafiła doprowadzić do remisów 17:17 i 19:19. Walka punkt za punkt trwała do końca tej partii. Żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać większej przewagi. Przy stanie 24:23 dla miejscowych, bydgoszczanie uratowali piłkę setową. Potem na tablicy wyników widniały wynik 25:25, 26:26. Następnie jednak dwa oczka z rzędu zdobył Radnicki i przypieczętował triumf w drugim secie.

Trzecia odsłona rozpoczęła się ponownie od szybko zdobytej przewagi przez miejscowych (8:3, 11:6). Następnie gospodarze kontrolowali przebieg tego, co działo się na parkiecie hali Jezero.

Radnicki Kragujevac - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:16, 28:26, 25:16)
RARNICKI:: Ilić 1, N. Stevanović 14, Radović 14, Cirović 4, Cedić 2, R. Stevanović 6, Pantelić (libero) oraz Jovavnović, I. Perović 5, Vulović, Blagojević, J. Ivović 6. Trener: Dejan Matić. Punkty. Atak: 40, blok: 8, zagrywka: 6, po błędzie rywala: 25.
DELECTA: Lipiński 2, Waliński 7, Wieczorek 2, Owczarz 14, Wiese 8, Rejno 7, Bonisławski (libero) oraz Sieńko jr. Trener: Marian Kardas. Punkty. Atak: 32, blok: 5, zagrywka: 3, po błędzie rywala: 18.

Sędziowie: Michail Themelis (Grecja), Chavdar Janev (Bułgaria). Widzów: 800.