We Włocławku wiele się w ostatnich latach zmieniło. Ale nie dworzec PKP-PKS. O tym, że Włocławkowi ten budynek chluby nie przynosi, wiadomo od lat. Budowany w latach siedemdziesiątych obiekt jest kiepską wizytówką miasta.
- Takich dworców już w są sąsiedztwie Włocławka nie ma mówią pasażerowie. I wskazują przede wszystkim na nieestetyczną halę główną, niefunkcjonalne okienka kasowe, brudne ściany, zrujnowaną elewację. Jakże daleko temu budynkowi do dworców w Toruniu, Bydgoszczy, czy choćby w Aleksandrowie Kujawskim.
Przeczytaj także: Cud w Bydgoszczy? Po przerzutach ani śladu!
Na razie na zlecenie włocławskiego ratusza przygotowywany jest projekt zagospodarowania terenu wokół dworca. To wstęp do utworzenia w naszym mieście nowoczesnego kolejowo-drogowego węzła przesiadkowego z przystankami i parkingami.
A co z budową dworca? Tą sprawą interesuje się poseł Joanna Borowiak (PiS). - Z informacji przekazanej przez Andrzeja Bittela, podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wynika, że projekt modernizacji dworca we Włocławku został umieszczony w „Programie inwestycji dworcowych na lata 2016-2023” - podkreśla poseł Joanna Borowiak.
Z zapewnień włocławskiej parlamentarzystki wynika też, że na początku listopada ma dojść do wizji lokalnej na włocławskim dworcu z udziałem przedstawicieli PKP. Następnie zorganizowane zostanie spotkanie robocze.
W „Programie inwestycji dworcowych na lata 2016-2023” jest aż 189 pozycji. Lista została ostatnio uzupełniona. Z informacji zamieszczonej na stronie in-ternetowej Ministerstwa Infra-struktury i Budownictwa wynika, że Polskie Koleje Państwowe realizują już - na różnych etapach - inwestycje dla pierwszych 164 dworców ujętych w programie. Priorytet mają te zlokalizowane przy zmodernizowanych, będących w trakcie przebudowy lub planowanych do modernizacji liniach kolejowych.
Do tematu wrócimy.
Ragnar, Zara i Marietta. Najoryginalniejsze imiona polskich dzieci
Dlaczego warto nosić odblaski?
