Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał już do Ministerstwa Energii 2912 wniosków w ramach programu dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych "Mój Prąd".
Łączna wartość dofinansowania dla tych wniosków to ponad 14,3 mln zł. Całkowita moc zainstalowana wspartych mikroinstalacji fotowoltaicznych to 16 350,84 kW.
Z czego w województwie kujawsko-pomorskim zaakceptowano 126 wniosków (łączna moc zainstalowana: 754,66 kW i łączna kwota wnioskowanego wsparcia: 617 165,93 zł).

Wniosek także elektroniczny
Od poniedziałku wszyscy zainteresowani uzyskaniem dofinansowania budowy mikroinstalacji fotowoltaicznej w ramach programu "Mój Prąd" mogą składać wnioski elektronicznie za pomocą e-usługi - poinformowało Ministerstwo Energii.
- Do złożenia wniosku przez internet trzeba posiadać profil zaufany (eGO) lub e-dowód. Na stronie gov.pl należy wybrać zakładkę dla obywatela, następnie kliknąć w moduł "praca i biznes", a potem w moduł "zasiłki i pomoc finansowa" - tu znajduje się usługa: Skorzystaj z programu "Mój prąd" - kierują krok po kroku eksperci z portalu "Wysokie Napięcie".
Można także złożyć wniosek w wersji papierowej w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) lub przesłać go drogą pocztową, ewentualnie kurierem, na adres NFOŚiGW.
Kiedy zwróci się instalacja fotowoltaiczna

Przypomnijmy, program skierowany jest do osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.
Dofinansowanie w formie dotacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia wynosi nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.
Nabór trwa do 20 grudnia lub do wyczerpania alokacji środków. Kolejny nabór planowany od początku 2020 r.
