Zobacz wideo. Szpital wojewódzki we Włocławku od wielu miesięcy poszukiwał chirurgów

Kto może pełnić służbę w policji?
„Jeśli chcesz wykonywać ciekawy zawód, pomagać innym, a jednocześnie mieć zapewnioną stałą pracę – zachęcamy do wstąpienia w szeregi policji” – czytamy na stronie KMP we Włocławku.
Służbę w policji mogą pełnić następujące osoby:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający z pełni praw publicznych;
- posiadający co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której jest gotów się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach
- o ochronie informacji niejawnych;
- Osoby podlegające rejestracji i kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej lub zaświadczeniem z Wojskowego Centrum Rekrutacji).
Takie dokumenty trzeba złożyć, żeby wstąpić w szeregi policji
osoby, które są zainteresowane pełnieniem służby w policji, powinny złożyć szereg dokumentów. Trzeba zrobić to osobiście. Wymagane są następujące dokumenty:
- podanie o przyjęcie do służby w Policji adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji
- w Bydgoszczy (ze wskazaniem jednostki preferowanej przez kandydata);
- wypełniony kwestionariusz osobowy ( tylko część A i B );
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały do wglądu);
- kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie (oryginały do wglądu);
- kserokopię książeczki wojskowej (oryginał do wglądu) lub zaświadczenie z Wojskowego Centrum Rekrutacji, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową;
- kserokopię innych niż wyżej wymienionych dokumentów, jeżeli obowiązek ich złożenia wynika z odrębnych przepisów.
Rekrutacja w szeregi policji we Włocławku
Warto dodać, że składając dokumenty, trzeba wylegitymować się dowodem osobistym. Dokumenty trzeba złożyć osobiście. Przyjmowane są wyłącznie w komórkach kadrowych komend miejskich i powiatowych. Z Komendą Miejską Policji we Włocławku można kontaktować się w dni robocze od godziny 8 do 15.
„Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego z pracownicami referatu kadr włocławskiej komendy, które przybliżą zainteresowanym kryteria naboru do służby w Policji i udzielą odpowiedzi na związane z tym pytania. Zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15 do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ulicy Okrężnej 25, telefon kontaktowy 47 753 50 40 lub 47 753 51 28” – informuje Komenda Miejska Policji we Włocławku.
Tak wygląda kwalifikacja kandydatów w szeregi policji
Osoby zainteresowane pracą w policji, po złożeniu wymaganych dokumentów, muszą przejść kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego, w którym łącznie można uzyskać 160 punktów:
- test wiedzy (40 punktów);
- test sprawności fizycznej (60 punktów);
- rozmowa kwalifikacyjna (60 punktów).
Oceniane są również preferencje z tytułu wykształcenia i umiejętności. Dla przykładu: wykształcenie wyższe na wskazanych kierunkach (np. Telekomunikacja, teleinformatyka, języki programowania), to 10 punktów; wykształcenie średnie – 7 punktów. Tytuł ratownika, ratownika medycznego czy pielęgniarki, daje 6 punktów; za prawko jady poszczególnych kategorii (A, C, C+E) można zyskać po 5 punktów. Tyle samo punktów dają także uprawnienia ratownika wodnego.