Mundial kobiet: Sensacja! Japonki wyeliminowały Niemki

(TOM)
Tego się nikt nie spodziewał. Reprezentacja Niemiec nie zdobędzie trzeci raz z rzędu mistrzowskiej korony. W sobotę gospodynie MŚ zostały wyeliminowane przez zespół Japonii.

To niespodziewany i wielki cios dla rozkochanych w kobiecej piłce nożnej Niemców. Kibice, którzy w sobotni wieczór zasiedli na trybunach w Wolsburgu, po końcowym gwizdku długo pozostawali na swoich miejscach, bo nie mogli uwierzyć w to, co się stało. A stała się rzecz nie mająca w najnowszej historii kobiecego futbolu precedensu.
Gospodynie, które "na własnych śmieciach" miały po raz trzeci świętować mistrzostwo świata przegrały z drużyną Japonii. Filigranowe azjatyckie piłkarki (największa mierzy 165 cm), zaskoczyły rywalki znakomitym przygotowaniem fizycznym i perfekcyjną organizacją gry. Losy meczu rozstrzygnęły w 108 min. dogrywki, kiedy Maruyama, po kontrataku, pokonała bramkarkę Niemiec.

Japonia w półfinale zmierzy się ze Szwecją, która w niedzielę nie miała większych problemów z pokonaniem Australii. Dotychczas gra kobiecej ekipy "Trzech Koron" wzbudza najwięcej zachwytu; piłkarki ze Skandynawii grają z fantazją i dużą dyscypliną taktyczną.

Drugą parę półfinałów MŚ stworzą reprezentacja Francji i zwycięzca spotkania Brazylia -USA (zakończyło się po zamknięciu wydania).

Reprezentantki Francji wyeliminowały drużynę Anglii. W normalnym czasie był remis 1:1. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku, więc odbył się konkurs rzutów karnych. Ekipa "Trójkolorowych" wygrała w nim 4:3.
Mecze półfinałowe zaplanowano 16/17 lipca. Pokaże je Eurosport.