Ekspresowa "piątka" widniała w słynnym już załączniku nr 5 do programu budowy dróg krajowych, ale tylko na odcinkach dolnośląskim i wielkopolskim. Tam rozpisane zostały już przetargi i wkrótce rozpoczną się budowy. Teraz ma być dopisany odcinek kujawsko-pomorski.
Czytaj: Co z pieniędzmi na budowę drogi S5? Szczegółów na razie brak. Trwają prace nad budżetem
Według niepopartego niczym, poza nadziejami, harmonogramu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przetarg na projekt i budowę kujawsko-pomorskiej ekspresówki miał się rozpocząć w drugiej połowie 2014 roku. - Umowę z wykonawcą podpiszemy w przyszłym roku, zaś w latach 2016-2018 potrwa budowa - oznajmia Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA.
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie potrafiło nam wczoraj potwierdzić informacji, że zapadły już decyzje polityczne. Tak mówi się na razie nieoficjalnie.
- Harmonogram przygotowany przez Generalną Dyrekcję na pewno zostanie dotrzymany! - stwierdza z naciskiem bydgoski poseł PO Paweł Olszewski. - O tym, że droga ekspresowa zostanie poprowadzona przez całe nasze województwo wiedziałem na sto procent, bo miałem takie zapewnienia ministra Nowaka i ostatnio wicepremier Bieńkowskiej. - Trasa była na liście priorytetowych inwestycji drogowych w kraju na dziewiątym miejscu.
Według szacunków GDDKiA, inwestycja ma kosztować nieco ponad 5 miliardów zł.
Więcej dzisiaj (13.02) w papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej". Zapraszamy też do zakupu [e-wydania](http://kiosk.m2a.pl/publications/preview_info/gazetapomorska/2014-02-12/70)
Czytaj e-wydanie »