Szczegółowy plan Dni Międzynarodowych 15-18 maja
Szczegółowy plan Dni Międzynarodowych 15-18 maja
16 maja
- pokazowa lekcja j. hiszpańskiego, ukraińskiego i rosyjskiego
- opowiadanie bajek
- wspólne przygotowanie sałatki
- konkursy z nagrodami dla dzieci
- malowanie liter w różnych językach na twarzy
- pisanie imion w różnych językach: po arabsku, japońsku, rosyjsku
- poczęstunek: bliny, placki
- KARAOKE w różnych językach, wystąpią:
Kristina Silitskaya (japoński)
Justyna Kaniewska (rosyjski, angielski)
Mariam Yusifowa (ukraiński)
Cristian Fernandez (hiszpański)
Justyna Kaniewska (polski)
17 maja
KATEDRA LINGWISTYKI STOSOWANEJ serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w warsztatach językowych, Budynek C, sala C1, godz. 10:00 - 13:00
1. Cyrylica dla niewtajemniczonych - warsztaty z j. rosyjskiego z mgr Dianą Korniecką godz. 10:30.
2. Czy muzyka niemiecka to tylko Bach, Modern Talking, lub Melodie der Heimat? Spotkanie ze współczesną muzyka niemiecką - warsztaty z j. niemieckiego godz. 11:00. - mgr Łukasz Jasiński
3. Czy znasz nowoczesne techniki pisania, sprawdzania tekstu? - warsztaty z pisania z dr Małgorzatą Chrzan godz. 11:30.
4. Spotkanie z kulturą i językiem hiszpańskim: co to jest tapas, corrida, flamenco, co wiesz o G. G. Marquez, o monarchii hiszpańskiej, o Opus Dei, o Baskach? mgr Lucyna Bełza-Gałązka godz. 12:00.
5. Jak tłumaczyć, a jak nie tłumaczyć tekstów? czy każdy może zostać tłumaczem? - warsztaty z translatoryki z mgr Grażyną Bednarek godz. 12:30.
18 maja
Szkoła Języków Obcych we współpracy z Punktem Informacyjnym Europe Direct - Bydgoszcz i Punktem Informacyjnym Eurodesk przy WSG zaprasza studentów, pracowników WSG i wszystkich bydgoszczan na Dzień Międzynarodowy Szkoły Języków Obcych.
12:00 - 16:30, sala A1 (budynek A)
- stoiska krajów m.in. Argentyny, Białorusi, Palestyny, Anglii, Ukrainy
- oryginalny poczęstunek
- konkursy z nagrodami
- pokazy tańca towarzyskiego
- stoisko Europe Direct - Bydgoszcz
- prezentacje "Słowiański kącik": Ukraina, Białoruś, Rosja
13:00 - 13:45, sala A6 (budynek A) - pokazowa lekcja arabskiego
14:30 - 15:15, sala A7 (budynek A) - pokazowa lekcja języka chińskiego
14:30 - 15:15, mała aula (pałacyk) - nauka samby i czaczy ze szkołą "Fabryka Tańca"
Od 16:30 aula APK (budynek L) - śpiewać każdy może, czyli karaoke w różnych językach
Już w sobotę, o godz.10, rozpoczną się Dni Międzynarodowe Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Do Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy ul. Królowej Jadwigi 14, bydgoszczan zapraszają studenci i nauczyciele z zagranicznych uczelni. Przyjechali oni do naszego miasta na międzynarodowe warsztaty interpersonalne "PIM 2010".
Żacy zaprezentują swoje kraje od najlepszej strony. Także od kuchni, i to dosłownie. Młodzież z Niemiec, Dani, Rosji, Litwy, Finlandii, Estonii będzie opowiadała o swoich państwach.
Nie zabraknie również polskiego stoiska, które poprowadzą studenci z WSG. - Nie zdradzę żadnych szczegółów z przygotowań, ale trwają one intensywnie i na pewno będzie mnóstwo niespodzianek - zapewnia Małgorzata Wilińska z Centrum Współpracy z Zagranicą WSG. - Wstęp na targi jest darmowy i gorąco wszystkich zapraszam - dodaje.
Kolejne dni zapowiadają się nie mniej ciekawie.