Nasze Dobre Kujawsko-Pomorskie 2009. Prezentujemy najlepsze produkty i usługi (film i zdjęcia)

Agnieszka Domka-Rybka [email protected] Tel. 52 326 31 86
Oto logo naszego plebiscytu, którym przez 2 lata mogą  posługiwać się zwycięzcy na swoich produktach i usługach
Oto logo naszego plebiscytu, którym przez 2 lata mogą posługiwać się zwycięzcy na swoich produktach i usługach
Majonez Pomorski z grudziądzkiego Ocetixu i Międzynarodowe Targi Agro-Tech w Minikowie - to najlepsze produkt i usługa w plebiscycie „Nasze Dobre Kujawsko-Pomorskie. Znak jakości Gazety Pomorskiej 2009”. Oto wszystkie prezentacje!

Kategoria Artykuły Spożywcze:

Majonez Pomorski, I nagroda i 10 tys. zł (reklama w "Pomorskiej") 

Majonez Pomorski jest produkowany od 1968 roku. - I od tego czasu nie zmieniła się jego receptura - zapewnia Jerzy Ordak, o czerwca tego roku prezes firmy Ocetix w Grudziaązu, a od lat związany z Ocetixem. - A konkretnie receptura jest stara, tylko maszyna do homogenizacji bardzo nowoczesna. A efekt to majonez idealny, np. do sałatek, sosów i kanapek. Sprzedawany i ceniony jest nie tylko w naszym regionie, ale można go kupić m.in.w sieci PoloMarketu i Kauflandu w całym kraju, a ostatnio robi furorę w Krakowie. Dodajmy, że dwa miesiące temu Ocetix zaczął produkcję luksusowego dziecka Majonezu Pomorskiego, czyli Majonezu Pomorskiego Extra.

Wyróżnienia:

Woda Mineralna Krystynka - 2 tys. zł (reklama w "Pomorskiej")

Jest ona wysokozmineralizowana i lekko słonawa. Spowalnia procesy starzenia, obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie tętnicze krwi, zapobiega chorobom naczyniowo-sercowym, stosowana jako środek pomocniczy w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy. Krystynka ma przyjemny i orzeźwiający smak. Skutecznie gasi pragnienie, pomaga w trawieniu, w pewnym stopniu zapobiega anemii. Wszystkie zalety tej wody sprawiają, że jest produktem zdrowym i godnym polecenia. Poddawana jest oczywiście bieżącym badaniom laboratoryjnym, posiada atest oraz stosowne zezwolenia. Z uwagi na swoje unikalne właściwości, woda mineralna Krystynka jest idealna dla wszystkich osób pracujących w warunkach wzmożonego wysiłku fizycznego, bądź narażonych na działanie wysokich temperatur. Jest polecana również dla osób czynnie uprawiających sport. Ciechocinek to kurort o wyjątkowych walorach klimatycznych i leczniczych. Podstawą jego funkcjonowania są obfite złoża wód solankowych, zawierające chlorek sodu, związki wapnia, magnezu, żelaza, jodu i bromu oraz innych mikroelementów potrzebnych zdrowemu organizmowi.

 

Pierogi z Pierogarni Bydgoskiej - 2 tys. zł (reklama w "Pomorskiej")

Wszystkie nasze pierogi wykonane są wyłącznie z naturalnych produktów, czyli bez zbędnych sztucznych konserwantów, polepszaczy, wypełniaczy czy spulchniaczy - przekonuje Wojciech Stawujak, właściciel Pierogarni w Bydgoszczy i zaprasza do ich skosztowania. - Pierogi są daniem bardzo pracochłonnym, tak więc uważamy, że właśnie dlatego warto lepić je z produktów najwyższej jakości - dodaje szef Pierogarni. Ciasto: wszyscy dobrze wiemy, jak łatwo jest popsuć najlepsze danie złym makaronem. Dlatego też Pierogarnia Bydgoska przykłada szczególną staranność do wykonania ciasta pierogowego. - Podstawą jest tu dobra mąka, no... i parę szczegółów, które stanowią naszą "słodką" tajemnicę - mówi Wojciech Stawujak. Ciasto do pierogów powinno być przede wszystkim sprężyste, delikatne i oczywiście smaczne. Pan Piotr Bikont w jednym ze swoich artykułów szczególnie chwali Pierogarnię Bydgoską właśnie za ciasto.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna cecha tych pierogów. Wszystkie są wykonywane ręcznie. To ręce całego zespołu Pierogarni sprawiają, że każdy ma swój własny "charakter". Wszystkie kojarzą się też nieodparcie z pierogami zrobionymi przez babunię. Pierogi z mięsem i kapustą, które wzieły  udział w plebiscycie "Nasze Dobre Kujawsko-Pomorskie", wykonane są z dwóch rodzajów mięsa: wołowego i wieprzowego (górna zrazowa i szynka), oraz kapusty kiszonej zasmażanej z suszonymi prawdziwkami. 

Kategoria usługi:

Międzynarodowe Targi Agro-Tech w Minikowie - I nagroda i 10 tys. zł (reklama w "Pomorskiej") 

Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe „AGRO-TECH” odbywają się co roku w Minikowie koło Nakła nad Notecią. Jest to jedna z największych takich imprez w kraju oraz wizytówka województwa kujawsko-pomorskiego. Organizatorem „AGRO-TECH” jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wspierają go liczne instytucje i organizacje rolnicze.

Minikowskie targi cieszą się uznaniem nie tylko w kraju, ale i za granicą.Nie powinno to dziwić, skoro podczas tegorocznych targów można było zobaczyć najnowocześniejsze maszyny rolnicze wszystkich światowych producentów. W lipcu do Minikowa zjechało prawie pół tysiąca wystawców. To były największe targi „AGRO-TECH” w ich ponad trzydziestoletniej historii.

Wystawcy pokazali między innymi maszyny i środki do produkcji rolnej. Stałym elementem programu targów są - bardzo interesujące zwiedzających - pokazy pracy maszyn rolniczych w trudnych warunkach.Co równie ważne, na targach w Minikowie znajduje się jedyny w Polsce tor do testowania pracy opryskiwaczy.Odwiedzający, a było ich w tym roku niemal 40 tysięcy, mogli zobaczyć także regionalną wystawę zwierząt hodowlanych. Impreza ta należy do krajowej czołówki. Podczas targów nie mniej interesująca była wystawa urządzeń oraz roślin służących do pozyskiwania odnawialnej energii. Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe „AGRO-TECH” już pięć razy zdobyły tytuł „Targowego Lidera”. Posiadają też certyfikat ISO 9001 : 2000.

Wyróżnienie:

Ośrodek Zdrowia Psychicznego w Centrum Gizińscy - 2 tys. zł (reklama w "Pomorskiej")

Znane w Bydgoszczy Centrum Medyczne Gizińscy jest rodzinną firmą, która istnieje od 1988 roku. Katarzyna i Włodzisław Gizińscy najpierw otworzyli gabinet psychiatryczny, potem laryngologiczno-pediatryczny. Prezentuja swój nowoczesny Ośrodek Zdrowia Psychicznego.

Centrum Medyczne Gizińscy jest jednym z nielicznych, prywatnych ośrodków w Polsce, który świadczy usługi psychiatryczne w oparciu o ambulatorium psychiatryczne, oddział dzienny psychiatryczny oraz oddział stacjonarny. Kompleksowość oferowanych świadczeń pozwala nam na leczenie pacjentów w każdym stadium choroby psychicznej. Doświadczony zespół lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów, terapeutów zajęciowych i pielęgniarek dba o zdrowie psychiczne naszych pacjentów. W szczególności zajmujemy się pomocą osobom cierpiącym na różnego typu zaburzenia depresyjne (afektywne, reaktywne i sytuacyjne, związane z obciążającymi wydarzeniami życiowymi jak utrata bliskiej osoby, pracy czy kryzys małżeński), zaburzenia nerwowe - anoreksja, bulimia oraz zaburzenia z kręgu psychotycznego (schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii ischizoafektywne). Szczegóły na stronie www.gizinscy.pl Ośrodkiem Zdrowia Psychicznego kieruje dr n. med. Włodzisław Giziński.

Ordynatorem jest dr Tomasz Skrzypek. Zespołem psychologów i terapeutów kieruje dr Aleksandra Pauszek. Centrum od niedawna ma nową siedzibę, przy ulicy Leśnej 9 w Bydgoszczy.

 

Kategoria Artykuły Przemysłowe

Wyróżnienie:

Worki na odpady z firmy Zaptech - 4 tys. zł (reklama w  "Pomorskiej")

Wymiary worków są tak dobrane, by pasowały do pojemników o pojemności 240 litrów i 120 litrów. Większość z nas stosuje worki sanitarne w kubłach na śmieci o pojemnościach od 30 do 60 litrów, które mieszczą się w szafkach pod zlewozmywakami. Wrzucamy do nich wszystkie kuchenne odpady. Worek wkładamy po to, by uchronić pojemnik przed zabrudzeniem, np. resztkami jedzenia. Ale, jeśli nawet taki kubeł zabrudzi się, umyjemy go bez problemu w łazience.

Jeżeli zaś to samo stanie się z większym i stojącym na zewnątrz domu, wtedy powstaje zdecydowanie większy problem w jego umyciu. Zbrudzenia podlegają rozkładowi, co w konsekwencji skutkuje wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu. By tego uniknąć, można kupić specjalne worki ochronne z Zaptechu. Są estetycznie wykonane z oryginalnego surowca polietylenowego. Podlega on 100 proc. recyklingowi. Firma oferuje go w dwóch wielkościach oraz w trzech wersjach zapachowych i kolorystycznych. I tak: zapach neutralny (bezwonny) - worek niebieski, zapach cytryny- worek żółty i zapach lawendy - worek fioletowy. Zapachy mają różne zadania, m.in. neutralizują woń wydzielaną w procesach gnilnych, jakie zachodzą w odpadach, szczególnie w okresie letnim, czy też odstraszają owady, które lubią przebywać w takich miejscach. 

Nagroda Czytelników "Pomorskiej"

Sieć sklepów i hurtowni budowlanych Hetman  - 5 tys. zł (reklama w "Pomorskiej")

Firma HETMAN z siedzibą w Bydgoszczy - to markety budowlane i wykończeniowe w Chojnicach, Grudziądzu i Lęborku oraz hurtownie w Grudziądzu i Lęborku. P.H.U Hetman zajmuje się profesjonalną sprzedażą materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz całego spektrum narzędzi elektrycznych i manualnych. W ofercie znajdują się: farby, sucha zabudowa, izolacje, wełny, sufity podwieszane, chemia budowlana, tynki, narzędzia, chemia samochodowa, ceramika budowlana, akcesoria budowlane itp. Firmowe logo to gwarancja profesjonalizmu oraz wysokiej jakości świadczonych usług, związanych z pełną obsługą klienta, i doradztwem technicznym.

Według prezesa Tomasza Bejmy dobra usługa to nie tylko fachowe porady naszych sprzedawców, niska cena produktów, szybka realizacja zamówień, darmowy dowóz towarów oraz opieka po sprzedaży, ale także liczne szkolenia. Nieustannie kształcimy naszych pracowników i odbiorców, przez organizację bezpłatnych spotkań instruktażowych, wdrażamy nowoczesne trendy i innowacyjne zastosowania w budownictwie. Dewizą firmy jest "traktowanie każdego klienta jak partnera w biznesie. Jest to podejście cenione przez kontrahentów i powoduje, że kupujący darzą naszą firmę zaufaniem" dodaje prezes. Współpraca z Europejskim Liderem Suchej Zabudowy siecią hurtowni Baustoff+Metall Color zaowocowała dostępem do niskich cen, światowych nowinek technologicznych i promowaniem zachodniej kultury biznesu. 

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie