Nesta Karawela traci szansę na własnym lodowisku

już po raz czwarty przegrała z Zagłębiem na własnym lodowisku.
już po raz czwarty przegrała z Zagłębiem na własnym lodowisku. Paweł Skraba
Teraz torunianie muszą przynajmniej raz wygrać w Sosnowcu, żeby zachować szanse na pokonanie Zagłębia w serii play out do czterech zwycięstw.

Nesta Toruń - Zagłębie Sosnowiec

Nesta Karawela - Zagłębie Sosnowiec 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
BRAMKI: 0:1 Kurz - Voznik (23), 0:2 Cychowski - Zdenek, Dołęga (26), 1:2 Porębski - Dzięgiel (27), 1:3 Kostecki - Bernat (29), 2:3 Kalinowski - Marmurowicz (37). 2:4 Szewczyk - Dołęga (57)
NESTA KARAWELA: Plaskiewicz - Koseda, Smeja, Jankowski, Dzięgiel, Wróbel - Gaisins, Bluks, Bomastek, Kalinowski, Baranyk - Huzarski, Lidtke, Winiarski, Kuchnicki, Marmurowicz - Gimiński, Porębski, Gościmiński, Ziółkowski, Chrzanowski

Po kiepskiej drugiej tercji w trzeciej tercji torunianie mieli postawić wszystko na jedną kartę, ale była ona tego dnia bardzo słaba. Zbyt wiele niedokładności, a przede wszystkim bardzo nieskuteczne rozgrywanie przewag liczebnych sprawiły, że goście spokojnie utrzymywali przewagę.

Zagłębie w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi więc 2:1. Teraz obie drużyny wracają do Sosnowca, gdzie dwa kolejne mecze zostaną rozegrane w sobotę i niedzielę.

W innych meczach: play out: Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 1:4 (stan 0:3); półfinały: Unia Oświęcim - Cracovia 4:5 (0:3), JKH Jastrzębie - Ciarko Sanok 0:2 (0:3)