W pierwszych dniach lutego przedstawiciele Krajowej Spółki Cukrowej poinformują mieszkańców bloków, na jakich zasadach będą mogli wykupić zajmowane lokale.
Przypomnijmy, że po wygaszeniu miejscowej cukrowni spora grupa pracowników martwiła się o dach nad głową. Nie wiadomo było czy Krajowa Spółka Cukrowa będzie chciała je sprzedać, a jeśli tak, to ile zażąda za wykup.
- Do połowy lutego wszyscy mieszkańcy bloków otrzymają indywidualne oferty wykupu mieszkań po preferencyjnych stawkach - powiedział wczoraj "Pomorskiej" rzecznik KSC Łukasz Wróblewski.
Preferencyjne stawki wynikają z ustawy o wykupie mieszkań zakładowych. Zgodnie z jej zapisami, od ceny rynkowej - określonej przez rzeczoznawcę - odejmuje się 6 proc. za każdy rok przepracowany na rzecz zakładu lub 3 proc. za każdy rok najmu. Łączna obniżka nie może być wyższa niż 95 proc.
