Jak sam mówi, nie przyjechał z torbą wypełnioną innymi ludźmi. Zdaniem nadkom. Karola Konopackiego, nowego komendanta, sukcesem radziejowskiej jednostki jest właśnie praca tych samych policjantów. W policji przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Ostatnio pracował w Kruszwicy jako komendant komisariatu. Już zaaklimatyzował się w Radziejowie, jak sam mówi, większych problemów tu nie będzie, najważniejsze to utrzymać dobry poziom.
- Przejąłem jednostkę w bardzo dobrym stanie - mówi nadkomisarz Konopacki. - Chciałbym dalej utrzymywać współpracę z mieszkańcami. Choć dni przyjęć mam we wtorki, mogą do mnie przyjść z każdym problem innego dnia.
Nowy komendant chce większy nacisk kłaść na spotkania profilaktyczne w szkołach i innych instytucjach. - Jestem tego zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć - uważa.
Zobacz też: W Radziejowie strzelali, ale to były tylko ćwiczenia "Tarcza 16" [zdjęcia]
Zmian kadrowych w Radziejowie nie będzie. Po odejściu naczelnika wydziału kryminalnego, jego funkcję pełni były kierownik tego referatu. Na to miejsce wszedł kierownik posterunku policji z Piotrkowa Kujawskiego. Wolne miejsce uzupełnił asp. sztab. Sławomir Rozmus z Kruszwicy, który jest doświadczonym policjantem z 26-letnim stażem pracy.
- Słucham policjantów i ich propozycje zawsze rozważam, mówią często, z kim chcieliby pracować - dodaje komendant.
Radziejowska komenda to w województwie jedna z lepszych jednostek, która może pochwalić się doskonałymi wynikami. Po wcześniejszych licznych interwencjach nie odnotowano od dłuższego czasu żadnej kradzieży na radziejowskim rynku. Policjanci nadal mają jednak oko na kieszonkowców.
- Łatwo jest zepsuć to, co było dobre, dlatego będę pracował tak, by mieszkańcy mieli większe poczucie bezpieczeństwa - uważa nadkomisarz. W najbliższym czasie KPP w Radziejowie wraz z samorządami ma zakupić nowy radiowóz. Flota jednostki jest dobra, ale co samochody są eksploatowane. Obecnie na stanie są 23 pojazdy w tym dwa motocykle i łódka z przyczepą. Radziejowscy policjanci także zabezpieczali Światowe Dni Młodzieży.
***
Prognoza pogody w Kujawsko-Pomorskiem (TVN Meteo/x-news)