Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Takie są proste i tanie metody walki z chwastami i szkodnikami roślin. Ocet, olej, cebula, mleko, piwo...

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
Zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem, do 2030 r. stosowanie pestycydów w UE ma być ograniczone o połowę. Komisja Europejska tłumaczy tę decyzję poważnymi zagrożeniami dla zdrowia, wynikającymi ze stosowania pestycydów w uprawach: - Pestycydy mogą powodować negatywne skutki dermatologiczne, żołądkowo-jelitowe, neurologiczne, rakotwórcze, oddechowe, reprodukcyjne i hormonalne, dlatego zwalczanie szkodników powinno być prowadzone metodami przyjaznymi dla środowiska.Które produkty, obojętne dla środowiska, możemy wykorzystać we własnych ogrodach? Jakie są skuteczne w walce z chwastami, a które z chorobami i szkodnikami roślin? Sprawdźcie w naszej galerii.
Zgodnie z Europejskim Zielonym Ładem, do 2030 r. stosowanie pestycydów w UE ma być ograniczone o połowę. Komisja Europejska tłumaczy tę decyzję poważnymi zagrożeniami dla zdrowia, wynikającymi ze stosowania pestycydów w uprawach: - Pestycydy mogą powodować negatywne skutki dermatologiczne, żołądkowo-jelitowe, neurologiczne, rakotwórcze, oddechowe, reprodukcyjne i hormonalne, dlatego zwalczanie szkodników powinno być prowadzone metodami przyjaznymi dla środowiska.Które produkty, obojętne dla środowiska, możemy wykorzystać we własnych ogrodach? Jakie są skuteczne w walce z chwastami, a które z chorobami i szkodnikami roślin? Sprawdźcie w naszej galerii. Pixabay
Zakaz stosowania środków ochrony roślin zmusza do poszukiwania innych rozwiązań. Podpowiedzi podaje m. in. Komisja Europejska. Z badań wynika, że wiele środków ochrony roślin znajdziemy w swoich domach, np. na w walce ze ślimakami przydaje się piwo, a z mączniakiem - serwatka. Sprawdźcie w naszej galerii, które produkty można wykorzystać w uprawach.

Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) Komisji Europejskiej publikuje skrócone wyniki raportu „Praktyczne zastosowanie substancji podstawowych”. Jest on jedną z odpowiedzi na wycofywanie środków ochrony roślin, jednego z założeń Europejskiego Zielonego Ładu.

Zgodnie z nim do 2030 r. stosowanie pestycydów w UE ma być ograniczone o połowę. Komisja Europejska tłumaczy tę decyzję poważnymi zagrożeniami dla zdrowia, wynikającymi ze stosowania pestycydów w uprawach: - Pestycydy mogą powodować negatywne skutki dermatologiczne, żołądkowo-jelitowe, neurologiczne, rakotwórcze, oddechowe, reprodukcyjne i hormonalne, dlatego zwalczanie szkodników powinno być prowadzone metodami przyjaznymi dla środowiska.

Takie są proste i tanie metody walki z chwastami i szkodnikami roślin - lista

Które produkty, obojętne dla środowiska, możemy wykorzystać we własnych ogrodach? Jakie są skuteczne w walce z chwastami, a które z chorobami i szkodnikami roślin? Sprawdźcie w naszej galerii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska