Spis treści
- Ola Pędziak z Włocławka ma już prawie trzy lata
- Ola chodzi na zajęcia u logopedy i regularnie jest kontrolowana w Barcelonie
- Ola będzie miała kolejne badania w Hiszpanii
- Tak można wesprzeć dalsze leczenie małej Oli z Włocławka
- Nowotwór nie od razu daje o sobie znać. Rodzice Oli zachęcają do badań dzieci
Ola Pędziak z Włocławka ma już prawie trzy lata
Ola Pędziak z Włocławka urodziła się 5 lutego 2022 roku. Rodzice dziewczynki, o chorobie nowotworowej swojej córeczki dowiedzieli się w kwietniu 2022 roku. 4 maja 2022 roku przeszła operację usunięcia guza w nadnerczu, potem była chemioterapia. Ostatni etap leczenia wiązał się z dużymi kosztami, bowiem terapia prowadzona była w Barcelonie, gdzie dziewczynka - wraz z mamą - poleciała w październiku 2022 roku. Udało się zebrać pieniądze na ten cel.
Zobaczcie zdjęcia Oli z ostatniego roku:
Ola miała przejść jedynie kontrolne USG jamy brzusznej, została jednak skierowana na dalszą diagnostykę do szpitala. Od tamtej pory oddział onkologiczny w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie stał się ich drugim domem.
Ola chodzi na zajęcia u logopedy i regularnie jest kontrolowana w Barcelonie
Niedawno rodzice Oli przekazali, że 2025 rok zaczął się u nich dość intensywnie. W środę 8 stycznia Ola była na wizycie kontrolnej u pediatry oraz na zajęciach u logopedy.
„Na szczęście wyniki morfologii są w normie, z czego bardzo się cieszymy. Zostaje nam jeszcze dużo pracy do wykonania w kwestii mowy. Ola mało mówi jak na swój wiek, ale za to poziomem kreatywności i logicznego myślenia nadrabia swoje braki” – przekazali rodzice Oli na Facebooku.
Ola będzie miała kolejne badania w Hiszpanii
Choć terapia w Hiszpanii została zakończona, Ola musi przechodzić regularne badania kontrolne w tamtejszej klinice. 8 stycznia 2025 rodzice Oli kupili bilety lotnicze na kolejne badania w Barcelonie. Badania trwają trzy-cztery dni, ale pobyt w Hiszpanii jest dłuższy, ponieważ trzeba czekać na wyniki.
„To dzięki Wam mamy zabezpieczone środki na najbliższą kontrolę. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni. W Barcelonie czujemy się zaopiekowani przez służbę zdrowia oraz wiemy, że minimalizujemy Oli ból do minimum. Same badania trwają 3 - 4 dni, niestety później długo czekamy na wynik badań, bez których nie możemy wrócić do Polski” – dodają rodzice Oli.
Tak można wesprzeć dalsze leczenie małej Oli z Włocławka
W 2025 roku wciąż można pomóc Oli przekazując jej 1,5 procenta podatku.
„Każda kontrola wiąże się z ogromnymi kosztami badań oraz konsultacji lekarskich. Badania kontrolne przewidujemy wykonywać w Barcelonie co najmniej do 2027 roku (z częstotliwością raz na rok). Będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie 1.5% podatku na naszą Olunię” – dodają rodzice Oli.
Ola Pędziak z Włocławka posiada dwa subkonta:
Fundacja Kawałek Nieba. W formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000382243; w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1.5%’ należy wpisać: 3333 pomoc dla Oli Pędziak.
Fundacja Siepomaga. W formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000396361, w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1.5%’ należy wpisać: 0221143 Aleksandra.
Nowotwór nie od razu daje o sobie znać. Rodzice Oli zachęcają do badań dzieci
W czwartek 5 grudnia 2024 roku po raz pierwszy obchodzony był Międzynarodowy Dzień Świadomości Neuroblastomy. Rodzice Oli zaapelowali wtedy, by regularnie badać swoje pociechy.
Tak Ola Pędziak zaczęła 2025 rok. Mała włocławianka wciąż wy...
„Kochani pamiętajcie o wykonywaniu USG jamy brzusznej u swoich dzieci. To może uratować życie! U Oli nowotwór nie dawał o sobie znać. Tylko USG jamy brzusznej w 2 miesiącu życia pokazało guz na nadnerczu i przerzuty do wątroby. Dla nas rodziców to był szok. Dopiero w szpitalu widzieliśmy w jakim wieku jest wykrywalność neuroblastomy (powyżej 1 roku życia), kiedy daje pierwsze objawy. Obecnie Ola jest w stanie remisji pod okiem specjalistów w Barcelonie jak i w Polsce (pediatry). Cieszymy się, że nasza historia daje innym rodzicom siłę do walki z tym okrutnym przeciwnikiem” – dodają rodzice Oli.
