Olimpia Grudziądz liderem II grupy III ligi po drugiej z rzędu wygranej [zdjęcia]

Dariusz Knopik
Patryk Winsztal i Amarildo (w głębi) strzelili dla Olimpii gole w meczu ze Świtem. Łukasz Szalkowski
W 2. kolejce II grupy III ligi Olimpia Grudziądz pokonała Świt Szczecin 2:0. To drugie zwycięstwo biało-zielonych, którzy zostali liderem rozgrywek.

Olimpia Grudziądz - Świt Szczecin 2:0 (0:0)
Bramka: Amarildo (49), Patryk Winsztal (73).
Olimpia: A. Olszewski - Sikorski, Mich, Rogala - S. Olszewski, Kurowski (79. Cuenca), Owczarek (90.+2. Vu Thanh), Warcholak - Nawrocki (46. Rzepka), Amarildo (63. Stanisławski), Winsztal (79. Karmański).

To był mecz na szczycie, ponieważ spotkały się dwie ekipy, które w pierwszej kolejce wysoko wygrały. Olimpia zwyciężyła na wyjeździe Stolema Gniewino 4:0, a Świt ograł u siebie Polonię Środa Wielkopolska aż 6:0. Obie ekipy nie kryją swoich ambicji sięgających walki o awans.

Od początku spotkanie stało na wysokim poziomie. Piłkarze obu drużyn dobrze operowali piłką, szybko konstruowali akcje i stwarzali sobie okazje. Do przerwy goli nie udało się strzelić, bo dobrze spisywali się obaj bramkarze.

Jedna z pierwszych akcji po przerwie przyniosła Olimpii gola. Z lewej strony dośrodkował Kamil Kurowski, do piłki dopadł Amarildo i wpakował ją do siatki. Od tej chwili grudziądzanie grali jeszcze spokojniej. Szanowali piłkę, długo konstruowali akcje, a w obronie byli uważni i nie dopuszczali rywali pod swoją bramkę.

Kibice na meczu Olimpia Grudziądz - Świt Skolwin [zdjęcia]

W 73. minucie zadali drugi cios po swojej firmowej akcji. Z autu piłkę wrzucał Marcin Warcholak, wyskoczył do niej Patryk Winsztal i skierował do bramki. Ten gole rozstrzygnął losy rywalizacji.

Po tym zwycięstwie grudziądzanie zostali liderem rozgrywek. W następnej kolejce Olimpia zagra na wyjeździe z Unią Drobexem Solec Kujawski.