Olimpia Grudziądz wygrała w Świeciu

W akcji na bramkę Olimpii Damian Meyer (z prawej)
W akcji na bramkę Olimpii Damian Meyer (z prawej) Sławomir Wojciechowski
W środowym sparingu Wda Świecie przegrała z Olimpią Grudziądz 0:2. Trener pierwszoligowca Tomasz Asensky sprawdził wychowanków grudziądzkiego klubu oraz sześciu testowiczów.

Wda Świecie - Olimpia Grudziądz (sparing)

Wda Świecie - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1)
Bramki: Adam Pomian (8), Nikodem Manthey (90)
Wda - 1. połowa: Zapała - Szczukowski, zawodnik testowany 1, Żurek, Czajkowski - Witucki, Sobierajski - Siekirka, Olszewski, Czerwiński - Podolski. 2. połowa: Skowroński - Cuper, Kocieniewski, Ettinger, Meyer - Wenerski, Brzeziński - Kardas, Lewandowski, Fredyk- Kobusiński
Olimpia: Woźniak - Karwat, Kościukiewicz, Zieliński, Gebauer - Fafiński, Adamczyk, Pomian, Kaczkowski, - Kopiński, Mleczek. Na zmiany weszli: Wrzesiński, Śmietanko, Śliwiński, Manthey.

Przeciw Wdzie zagrała młodzież wsparta drugim trenerem Hubertem Kościukiewiczem, który dyrygował defensywą. Testowani w Olimpii byli: Jakub Karwat (Lechia Gdańsk, rocznik '94), Paweł Zieliński (Śląsk Wrocław, rocznik '93), Adam Pomian (Wigry Suwałki, rocznik 91), Piotr Kaczkowski (Chełminianka Chełmno, rocznik '94), Adrian Mleczek (ŁKS Łomża, rocznik '93) i Rene Wrzesiński (Krajna Sępólno Krajeńskie, rocznik '93).
Także trzecioligowiec sprawdzał pięciu zawodników, w tym dwóchnowych. Jednym z nich był junior Lechii Gdańsk. Drugim zaś Michał Kobusiński z Pomorzanina Serock. W 2. połowie na lewej obronie wystąpił junior młodszy świeckiego klubu Damian Meyer. Zagrali też wychowankowie Zawiszy Mateusz Skowroński, Patryk Cuper i Mateusz Fredyk. Do składu wrócili już Adam Sobierajski i Piotr Siekirka. Zabrakło za to Macieja Kota, Łukasza Subkowskiego, Adriana Talaśki i Jacka Jaśniewskiego.

Olimpia już w 8. minucie wyszła na prowadzenie, a gola strzelił testowany Adam Pomian. Potem na śliskim boisku było dużo walki. Okazje klarowniejsze mieli gospodarze, ale brakowało im skuteczności. Czujny między słupkami był też Jędrzej Woźniak. Najbliżsi doprowadzenia do remisu byli Patryk Podolski i Wojciech Lewandowski. Pod koniec spotkania goście wykorzystali niefrasobliwość obrony Wdy. Wynik ustalił 16-latek Nikodem Manthey.
Podstawowi piłkarze Olimpii jutro o godz. 12 w Wągrowcu zagrają z Zagłębiem Lubin.