OnlyBio Pałac Bydgoszcz - #Volley Wrocław. Zmarnowana szansa w trzech setach [zdjęcia mecz + kibice]

Dariusz Knopik
Siatkarki OnlyBio Pałacu przegrały ostatni mecz sezonu w swojej hali. Kibice byli niepocieszeniAby obejrzeć zdjęcia z meczu oraz kibiców przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Arkadiusz Wojtasiewicz
W pierwszym meczu o 7. miejsce w Tauron Lidze siatkarki OnlyBio Pałac Bydgoszcz podejmowały #Volley Wrocław. Spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - #Volley Wrocław 0:3
Sety: 21:25, 21:25, 22:25
Pałac: Bałdyga 0, Nowakowska 16, Różyńska 6, Ter Brugge 1, Żurowska 12, Lewandowska 6, Witkowska (libero) oraz Łyszkiewicz 3.
#Volley: Pacak 8, Szczurowska 11, Bączyńska 9, Witowska 10, Muhlsteinova 0, Bidias 15, Saad (libero) oraz Stancelewska 2, Szady 0.

Pałac przegrał ćwierćfinałową rywalizację w play off 0:2 z ŁKS Commercecon Łódź, z kolei wrocławianki także 0:2 uległy Developresowi Rzeszów.

Rywalizacja o siódmą lokatę toczy się w dwóch meczach, pierwszy z nich rozgrywany jest w hali zespołu będącego niżej w tabeli po rundzie zasadniczej. Jeśli będzie remis, to rozegrany zostanie "złoty set" do 15 punktów.

Każdy z setów był podobny do siebie. Bydgoszczanki prowadziły wyrównaną walkę z rywalkami, ale przytrafiał się im słabszy fragment, w którym traciły po kilka punktów z rzędu i potem tych strat nie potrafiły odrobić. Tym samym pałacanki zmarnowały szansę na dobrą pozycję wyjściową w walce o siódmą lokatę.

Bydgoskie zawodniczki były słabsze we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, prócz gry blokiem.