Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ósmą Bitwę Regionów czas zacząć. Zobaczcie, jak wyglądało uroczyste otwarcie konkursu z udziałem gospodyń z Krzekotowa

Agnieszka Romanowicz
Agnieszka Romanowicz
- Polskie produkty są najlepsze, a gdy są przyrządzone przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, stają się niebem dla podniebienia – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej, towarzyszącej uroczystemu rozpoczęciu VIII edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich.
- Polskie produkty są najlepsze, a gdy są przyrządzone przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, stają się niebem dla podniebienia – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej, towarzyszącej uroczystemu rozpoczęciu VIII edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich. MRiRW
Ruszył nabór do Bitwy Regionów. Otwarcie ósmej edycji ogólnopolskiego konkursu dla kół gospodyń wiejskich było 7 marca 2023 r. w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi. Uczestniczyło w nim KGW Krzekotowo z powiatu mogileńskiego.

- Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs lokalnych smaków i promocja zdrowej, polskiej żywności. Polskie produkty są najlepsze, a gdy są przyrządzone przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, stają się niebem dla podniebienia – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej, towarzyszącej uroczystemu rozpoczęciu VIII edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich.

- Nowością w tej edycji Bitwy Regionów jest wsparcie finansowe dla każdej organizacji, która weźmie udział w konkursie – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Umożliwi to KGW pokrycie kosztów uczestnictwa w konkursie - zauważył wicepremier Kowalczyk.

Konkurs będzie ponownie przebiegał w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Etap powiatowy odbędzie się w formie pikników rodzinnych z marką Produkt Polski, a etap wojewódzki tym razem będzie miał bardziej otwarty charakter. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny w naszym regionie odbył się w Kowalu. W finale, który zaplanowany jest na październik, KGW powalczą o nagrodę główną w wysokości 25 tys. zł oraz o wyjazd na zagraniczne targi rolno-spożywcze.

Jak przypomniał szef resortu rolnictwa, w poprzedniej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 3 tys. kół. – Liczymy na jeszcze większą frekwencję w tym roku – powiedział wicepremier.
Wiceminister Rafał Romanowski podkreślił, że Bitwa Regionów przyczynia się do wzmocnienia patriotyzmu konsumenckiego oraz poczucia przywiązania do regionu.

– Po raz pierwszy zamieściliśmy wymóg, aby przy przygotowaniu potrawy konkursowej wykorzystać przynajmniej jeden produkt regionalny, tradycyjny, aby jeszcze bardziej podkreślić tożsamość i przywiązanie do regionu – podkreślił Rafał Romanowski.

Ubiegłoroczną edycję Bitwy Regionów podsumowała wiceminister Anna Gembicka, która podkreśliła rolę Kół Gospodyń Wiejskich w działaniach na rzecz kobiet na obszarach wiejskich.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Udział w konkursie należy zgłosić przez internet na stronie: bitwaregionow.pl lub pod linkiem: https://www.kowr.gov.pl/konkurs. Termin mija 31 marca.
W uroczystym otwarciu tegorocznej Bitwy Regionów uczestniczyły laureatki III nagrody w 2022 roku - KGW Krzekotowo z powiatu mogileńskiego. I tym razem serwowały swoje danie flagowe – wielkanocną szynkę parzoną z kością. Zobaczcie relację z tego wydarzenia w naszej galerii.

Źródło: MRiRW

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ósmą Bitwę Regionów czas zacząć. Zobaczcie, jak wyglądało uroczyste otwarcie konkursu z udziałem gospodyń z Krzekotowa - Gazeta Pomorska

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska