MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto, co oznacza tajemnicza literka R na skrzynkach pocztowych. To ważna informacja dla listonosza

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Na niektórych skrzynkach pocztowych w blokach czy domkach jednorodzinnych można zauważyć naklejony znaczek z literą "R". Wiele osób sądzi, że tajemnicza literka "R" na skrzynce pocztowej oznacza brak zgody na wrzucanie reklam i ulotek. Nie jest to jednak prawda.
Na niektórych skrzynkach pocztowych w blokach czy domkach jednorodzinnych można zauważyć naklejony znaczek z literą "R". Wiele osób sądzi, że tajemnicza literka "R" na skrzynce pocztowej oznacza brak zgody na wrzucanie reklam i ulotek. Nie jest to jednak prawda. Wojciech Matusik
Co oznacza literka R na skrzynkach pocztowych? Nalepkę z literką R można zauważyć na niektórych skrzynkach, zarówno w blokach jak i w domkach jednorodzinnych. Wiele osób zastanawia się, co właściwie oznacza literka R na skrzynce pocztowej i po co się ją umieszcza. Okazuje się, że tajemnicza literka R na skrzynkach pocztowych to ważna informacja dla listonosza czy kuriera. Warto to wiedzieć, bo litera R na skrzynce pocztowej może ułatwić życie!

To oznacza tajemnicza literka R na skrzynkach pocztowych

Na niektórych skrzynkach pocztowych w blokach czy domkach jednorodzinnych można zauważyć naklejony znaczek z literą "R". Wiele osób sądzi, że tajemnicza literka "R" na skrzynce pocztowej oznacza brak zgody na wrzucanie reklam i ulotek. Nie jest to jednak prawda.

Zobacz także: Takie są sposoby złodziei na oznaczanie mieszkań, które chcą okraść. Zobacz to - na wycieraczce lub drzwiach

Naklejka z literką "R" umieszczona na skrzynce na listy to istotna wskazówka dla pracowników Poczty Polskiej - listonoszy czy kurierów.

Tajemnicza literka "R" na skrzynkach pocztowych oznacza, że właściciel nie chce, by listonosz czy kurier zostawiali w skrzynce pocztowej awizo. Naklejka z literką "R" to specjalna prośba, by listy polecone wrzucać bezpośrednio do skrzynki.

Awizo to dokument, który listonosz pozostawia w skrzynce pocztowej lub na drzwiach lokalu adresata informujący o możliwości odbioru korespondencji w placówce pocztowej. Awizo pozostawiane jest w sytuacji, gdy korespondencja musi zostać odebrana osobiście lub gdy w lokalu adresata nie ma osób, które mogą odebrać ją za niego. Awizo jest to zatem rodzaj poświadczenia i informacji, że na poczcie znajduje się przesyłka, która musi zostać odebrana osobiście przez adresata.

Awizowane przesyłki przechowywane są maksymalnie 14 dni, po czym zostają odsyłane do nadawcy.

Literka "R" na skrzynce pocztowej to ważna informacja dla listonosza, żeby nie zostawiał awizo, tylko wrzucał listy polecone bezpośrednio do skrzynki. Usługa taka jest bardzo wygodna i przydatna, zwłaszcza dla osób, których często nie ma w mieszkaniu i nie mają możliwości odebrania przesyłki z poczty na czas.

Literka "R" na skrzynkach pocztowych - to ważna informacja dla listonosza

Znaczek z literką "R" na skrzynkę pocztową może mieć każdy. Usługa jest bezpłatna, jednak aby otrzymać naklejkę, trzeba wypełnić specjalny wniosek. Każdy może złożyć na poczcie wniosek z żądaniem doręczania przesyłek poleconych do skrzynki na listy. Można to zrobić:

  • online przez Internet,
  • we właściwej placówce pocztowej - tej, która doręcza przesyłki pod nasz adres.

Wniosek dokumentu, zwanego "żądaniem doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej" można znaleźć w internecie na stronie Poczty Polskiej - KLIKNIJ TUTAJ - i z pomocą profilu zaufanego uzupełnić wymagany formularz. Wniosek można także wydrukować, wypełnić i zanieść do najbliższej placówki pocztowej.

Tak wygląda formularz, który można wypełnić online lub w placówce pocztowej:

Tak wygląda formularz, który można wypełnić online lub w placówce pocztowej. Wniosek dokumentu, zwanego "żądaniem doręczania przesyłek poleconych
Tak wygląda formularz, który można wypełnić online lub w placówce pocztowej. Wniosek dokumentu, zwanego "żądaniem doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej" można znaleźć w internecie na stronie Poczty Polskiej i z pomocą profilu zaufanego uzupełnić wymagany formularz. Wniosek można także wydrukować, wypełnić i zanieść do najbliższej placówki pocztowej. materiały Poczty Polskiej

Naklejkę "R" umieszcza na skrzynce pracownik Poczty.

WAŻNE! W ramach tej usługi nie ma możliwości doręczenia:

  • przesyłek poleconych z potwierdzeniem odbioru lub z elektronicznym potwierdzeniem odbioru (EPO),
  • przesyłek poleconych o kształtach/rozmiarach, które uniemożliwiają włożenie ich do danej skrzynki na listy.

Więcej zasad dotyczących dostarczania przesyłek i listów poleconych do skrzynek można znaleźć na stronie rządowej gov.pl oraz na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Te numery mieszkania przynoszą pecha. Które numery domów są szczęśliwe, a które pechowe? To mówi Twój numer mieszkania

Które numery domów są szczęśliwe, a które pechowe? Sprawdź, jak obliczyć numerologię mieszkania i zobacz w poniższej galerii, które numery domów przynoszą szczęście a które mogą sprowadzić pecha:

Numer domu i numerologia mieszkania mówią bardzo dużo o tym miejscu oraz przekazują ważne informację dla jego mieszkańców. Niektóre numery domówi i mieszkań są uważane za szczęśliwe, inne zaś za pechowe.Aby obliczyć numerologię mieszkania wystarczy zsumować wszystkie cyfry z adresu, czyli numer budynku i ewentualnie mieszkania. Jeżeli wynik to liczba dwucyfrowa, należy poprzez ponowne dodawanie zredukować ją do jednej cyfry.W przesądy czy numerologię można wierzyć albo nie, jednak nie zaszkodzi sprawdzić, co może przynieść pecha. Zobacz teraz w naszej galerii, które numery mieszkań są szczęśliwe, a które pechowe >>>>>

Te numery mieszkania przynoszą pecha. Które numery domów są ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska