Wielu jedzie po prostu do domu, ale spora gromadka zostaje, by wziąć udział w różnych, pozalekcyjnych zajęciach. Na przykład w sportowym treningu lub próbie chóru, czy zespołu muzycznego.
- Sport cieszy się u nas ogromnym powodzeniem - twierdzi dyrektor Halina Opalczewska - Ale dzieciaki uwielbiają też śpiewać. Do uprawiania sportu zachęca nauczyciel Marek Zabost i wspaniałe zaplecze, czyli nowo wybudowany kompleks boisk. Są wyniki. Ostatnio w zawodach unihokeja drużyna z Mysłakówka zajęła drugie miejsce. Mają też skukcesy w tenisie stołowym, biegach przełajowych - w tej dyscyplinie dziewczęta zajęły pierwsze miejsce w powiecie lipnowskim.
Do śpiewania też nie brakuje chętnych. Jest więc szkolny chór, ponad trzydziestoosobowy i zespół "Fantazja". Istnieje od pięciu lat - opiekuje się nimi Anna Tłuchowska.
Skład "Fantazji" zmienia się z roku na rok, bo starsze dzieciaki odchodzą, a młodsze przychodzą. Ostatnio członkowie tychże zaprezentowali się na przeglądzie piosenki patriotycznej i religijnej w Tłuchowie. W "Fantazji" śpiewają: Iza Kokoszczyńska, Robert Ziemkiewicz, Iwona Gerwatowska, Karolina Żołnowska, Kinga Kierzkowska.