MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto nowy taryfikator punktów karnych. Za to można dostać nawet 15 punktów karnych [lista]

OPRAC.:
Magdalena Walczak-Grudzka
Magdalena Walczak-Grudzka
Nowy taryfikator punktów karnych i ostrzejsze kary dla kierowców.Nowy taryfikator punktów karnych zacznie obowiązywać od 17 września. Kierowcy dostaną jeszcze więcej punktów karnych! Do tej pory za jedno wykroczenie można było otrzymać maksymalnie 10 punktów. Od 17 września nałożyć będzie można nawet 15 punktów karnych, zatem łatwiej będzie też stracić prawo jazdy! Uzbierane punkty karne mają być kasowane dopiero po dwóch latach. Za co będzie przyznawana maksymalna liczba 15 punktów karnych? Sprawdź to teraz na kolejnych slajdach >>>>>
Nowy taryfikator punktów karnych i ostrzejsze kary dla kierowców.Nowy taryfikator punktów karnych zacznie obowiązywać od 17 września. Kierowcy dostaną jeszcze więcej punktów karnych! Do tej pory za jedno wykroczenie można było otrzymać maksymalnie 10 punktów. Od 17 września nałożyć będzie można nawet 15 punktów karnych, zatem łatwiej będzie też stracić prawo jazdy! Uzbierane punkty karne mają być kasowane dopiero po dwóch latach. Za co będzie przyznawana maksymalna liczba 15 punktów karnych? Sprawdź to teraz na kolejnych slajdach >>>>>Krzysztof Łokaj
Ostrzejsze kary dla kierowców od 17 września 2022 roku. Nowy taryfikator punktów karnych zacznie obowiązywać od 17 września. Kierowcy dostaną jeszcze więcej punktów karnych. Do tej pory za jedno wykroczenie można było otrzymać maksymalnie 10 punktów. Od 17 września nałożyć będzie można nawet 15 punktów karnych, zatem łatwiej będzie też stracić prawo jazdy! Uzbierane punkty karne mają być kasowane dopiero po dwóch latach. Za co będzie przyznawana maksymalna liczba 15 punktów karnych? Sprawdź to teraz w naszej galerii.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 32

od 16 lat

Punkty karne - takie będą zmiany od 17 września 2022 roku

Od 17 września zaczyna obowiązywać rozporządzenie MSWiA w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. W nowym taryfikatorze punktów karnych wyszczególniono szereg wykroczeń, za które kierowca może otrzymać jednorazowo 15 punktów karnych. Do tej pory maksymalna liczba punktów wynosiła 10.

1 stycznia weszła w życie nowelizacja zaostrzającą kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększeniu uległ wysokość mandatów za najgroźniejsze i najcięższe w skutkach wykroczenia drogowe, m.in. za przekroczenie prędkości o więcej niż 30 km/h, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, przejeżdżanie w sytuacji, kiedy zapory kolejowe są zamykane, czy jazda po użyciu alkoholu.

To Cię może też zainteresować

17 września wejdą także w życie przepisy dotyczące tzw. recydywy, w tym podwójne stawki mandatów za przekroczenie prędkości. Zlikwidowane zostaną również szkolenia dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, które umożliwiają zniwelowanie liczby punktów karnych. Wprowadzony zostanie również mechanizm uzależniający usunięcie punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego od uregulowania mandatu. Punkty karne kasować się będą po dwóch latach, a nie po roku, jak było do tej pory. Aby stracić prawo jazdy wystarczy zebrać 24 punkty karne (lub 20 punktów w przypadku kierowców, którzy mają uprawnienia krócej niż rok).

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 17 września 2022 roku roku.

Nowy taryfikator punktów karnych. Za to można jednorazowo dostać 15 punktów karnych

Maksymalna liczba 15 punktów karnych przyznawana będzie aż za 21 wykroczeń. Za co będzie przyznawana maksymalna liczba punktów karnych?

Punkty karne 2022. Za co będzie można dostać aż 15 punktów karnych? Sprawdź w naszej galerii:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska