- Pałac Bydgoszcz to trzeci najlepiej rozpoznawalny znak w lidze siatkarek - podkreślił Piotr Makowski, trener Pałacu, a od kilku dni także członek zarządu klubu. - Chcemy ponownie doprowadzić do sytuacji, że znowu będziemy walczyć o medale. W tym celu nawiązujemy współpracę z Bankiem Pocztowym. Jest to możliwe dzięki posłowi Piotrowi Królowi, który zaangażował się w pomoc klubowi i pośredniczył w kontaktach między nami - dodał.
- Cieszę się, że mogłem pomóc - mówił poseł Król. - Podobnie było z koszykarzami Astorii Bydgoszcz i firmy ENEA. Oba kluby - Pałac i Astoria - łączy to, że dają szansę dzieciom i młodzieży z Bydgoszczy i okolic - dodał.
- Jesteśmy jedynym bankiem ogólnopolskim, który ma siedzibę w Bydgoszczy - podkreślił Sławomir Zawadzki, prezes Banku Pocztowego. - Mam duży sentyment do siatkówki. Przed laty namówiono mnie na współpracę z Pałacem i bardzo dobrze ją wspominam. Dlatego teraz długo się nie wahałem kiedy poseł Król zwrócił się do mnie z pytaniem czy nie można by odnowić współpracy z Pałacem. Widziałbym, żeby Bank Pocztowy wrócił do nazwy klubu - dodał.
Konferencje prasową transmitowaliśmy na żywo - zapis poniżej.
- Cieszymy się, że w klubie pojawił się dodatkowy sponsor - podkreśliła Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Zawsze podkreślamy, że właściwym jest, gdy finansowanie klubów odbywa się na zasadzie dwóch nóg. Jedną z nich są środki z miasta, a drugim od sponsorów. Miasto Bydgoszcz wesprze Pałac kwotą 1,8 miliona złotych w ciągu najbliższych dwóch lat. Dodatkowo klub będzie mógł skorzystać z dodatkowej umowy promocyjnej na 100 tysięcy złoty - zaznaczyła.
W najbliższych tygodniach umowa Pałacu i Banku Pocztowego powinna nabrać konkretnych kształtów. Na razie wiadomo, że zespół wystąpi w kolejnym sezonie. W drużynie została większość siatkarek, która występowała w poprzednim sezonie. Nie wiadomo kto będzie szkoleniowcem, bo trener Makowski jeszcze nie zdecydował czy będzie dalej prowadził zespół czy też zajmie się sprawami organizacyjnymi w klubie.