Pałac Bydgoszcz jest już w ćwierćfinale Pucharu Polski

(DARK)
i jej koleżanki z Pałacu poradziły sobie z Legionovią bez straty seta.
i jej koleżanki z Pałacu poradziły sobie z Legionovią bez straty seta. Andrzej Muszyński/archiwum
By wywalczyć awans do 1/4 Pucharu Polski, siatkarki Pałacu Bydgoszcz musiały w trzecim secie wygrać 39:37. Takie wyniki rzadko się zdarzają.

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011? Można zgłaszać swoich faworytów!

Legionovia Legionowo - Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 19:25, 37:39)
PAŁAC: Mazurek, Martinez, Ziemcowa, Czyżnielewska, Polak, Sosnowska, Kuehn-Jarek (libero) - Mucha, Krzywicka, Grejman, Szostak, Biedziak.

Jeszcze w poniedziałek bydgoszczanki rozgrywały ważny mecz ligowy we Wrocławiu z Gwardią. Ze stolicy Dolnego Śląska udały się do Legionowa na mecz 5. rundy Pucharu Polski.

Rywalem była Legionovia, lider I ligi. W zespole prowadzonym przez doświadczonego trenera Wojciecha Lalka jest kilka zawodniczek, które mają za sobą grę w Plus Lidze. Choćby doświadczona środkowa Studzienna czy wychowanka Pałacu, rozgrywająca Łunkiewicz. W Legionovii jest też środkowa Skorupa, libero Siwka, atakująca Łukaszewska czy przyjmująca Bąk. Z tych powodów Pałac czekała ciężka przeprawa.

Przeczytaj także: Pucharowy awans Delecty Bydgoszcz. ZAKSA już czeka

- Prosta matematyka mogłaby mówić o łatwych wygranych w pierwszych dwóch setach, ale tak nie było - mówi Ewa Kowalkowska, menedżerka. - Legionovia grała walecznie i postawiła nam wysoko poprzeczkę. W trzecim secie prowadziłyśmy już 21:18, ale skończyło się długą grą na przewagi dla nas. Cieszymy się bardzo z obu zwycięstw. Z okazji zbliżających się świąt życzymy kibicom wszystkiego najlepszego i już zapraszamy na mecz z Łodzią 30 grudnia - dodała.

W ćwierćfinale rywalem pałacanek będzie Atom Trefl Sopot. Spotkanie zaplanowane jest na 24 stycznia 2012 roku w Bydgoszczy. Zwycięzca awansuje do turnieju finałowego, który w dniach 28-29 stycznia odbędzie się w Radomiu.