Pałac Bydgoszcz pewnie pokonał Legionovię

KW
Pałac Bydgoszcz chce być jak Łuczniczka Bydgoszcz. I ma na to duże szanse. Jest blisko zajęcia 9. miejsca w Orlen Lidze. Tomasz Czachorowski

Nasze siatkarki pokonały u siebie Legionovię 3:0 (23, 18, 18) w pierwszym meczu o 9. miejsce w Orlen Lidze. MVP spotkania wybrano Joannę Kuligowską.

Otwierający set długo nie układał się po myśli gospodyń, które przegrywały nawet 8:15. Podopieczne Adama Grabowskiego nie dały jednak za wygraną i zaczęły mozolnie odrabiać straty. Na prowadzenie wyszły przy stanie 19:18 (atak Joanny Kuligowskiej) i nie oddały go do końca. 2 ostatnie punkty zdobyła środkowa Marta Ziółkowska.

Kolejna odsłona była podobna do pierwszej. Najpierw prowadzenie Legionovii (8:4, 12:8) i skuteczna pogoń pałacanek.

Tylko III partia była spokojniejsza. Wyrównaną grę obserwowaliśmy do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Potem na parkiecie dominowały nasze siatkarki.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw jest 1-0 dla Pałacu