Pałac Bydgoszcz - Uni Opole. Bez wygranej i wciąż bez punktów! [zdjęcia]

zm
Pałac Bydgoszcz podejmował Uni Opole w meczu 5. rundy Tauron Ligi
Pałac Bydgoszcz podejmował Uni Opole w meczu 5. rundy Tauron Ligi Dariusz Bloch
Po pięciu rundach rozgrywek Tauron Ligi bydgoska drużyna pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli.

Pałacanki i ich kibice bardzo liczyli na zwycięstwo w tym spotkaniu. Bydgoska drużyna - z zerowym dorobkiem - zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Początek sezonu miała wyjątkowo trudny (mierzyła się z mistrzyniami i wicemistrzyniami Polski, mocną ekipą z Polic i wymagającą drużyną z Wrocławia).

Jednak poniedziałkowe rywalki z pewnością były już w zasięgu - ekipa Uni Opole zajmowała dziewiątą lokatę, a na koncie miała cztery punkty (za wygraną 3:1 z MKS Kalisz i po porażce 2:3 ze Stalą Mielec).

PAŁAC BYDGOSZCZ - UNI OPOLE. ZDJĘCIA:

Pierwszy set meczu w Bydgoszczy zapowiadał ciekawą walkę. Zawodniczki po obu stronach siatki walczyły jak równy z równym, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć od rywalek. Ta partia kończyła się grą na przewagi. W końcówce nad nerwami lepiej zapanowały przyjezdne. Po zepsutej zagrywce Wiktorii Paluszkiewicz, seta skutecznie zakończyła Ana Olaya.

Zwycięstwo dodało pewności opolankom, miejscowym jakby podcięło skrzydła. Drugi set był już jednostronnym widowiskiem, z wysoką wygraną ekipy gości.

Gospodynie się nie poddały. W trzecim secie długo goniły; zdołały wyrównać stan rywalizacji, wyjść na prowadzenie, wygrać seta i przedłużyć swoje szanse na wygranie tego meczu.

Nie na długo. Siatkarki Uni Opole zmobilizowały się na czwartą partię i od początku grały skutecznie, budując punktową przewagę. W połowie partii seta odjechały już pałacankom (17:11) i przypieczętowały zwycięstwo.

PAŁAC BYDGOSZCZ - UNI OPOLE 1:3
Sety: 25:27, 15:25, 25:22, 22:25
PAŁAC: Bałdyga 3, Witowska 11, Nowakowska 16, Łyszkiewicz 7, Sikorska 16, Paluszkiewicz 9, Makarewicz 4.
UNI: Połeć 12, Olaya 19, Sieradzka 20, Bińczycka 1, Orzyłowska 13, Pamuła 11, Adamek.

5. runda Tauron Ligi: ŁKS Łódź - Akademia Tarnów 3:1 (25:15, 25:27, 25:20, 25:20), Stal Mielec - BKS Bielsko-Biała 0:3 (15:25, 15:25, 19:25), MKS Kalisz - Budowlani Łódź 3:0 (25:21, 25:22, 25:19), Rysice Rzeszów - #VolleyWrocław 3:0 (25:21, 25:17, 26:24), Radomka Radom - Chemik Police 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)