Paragraf czwarty

Bogumił Drogorób
Kandydatka z wyboru komisji konkursowej -  Renata Kamińska
Kandydatka z wyboru komisji konkursowej - Renata Kamińska BOGUMIŁ DROGORÓB
Nie słabną głosy po decyzji komisji konkursowej, która przedstawiła kandydata na dyrektora Zespołu Szkół im. C.K. Norwida.

     Swoje opinie mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego oraz powiatu nowomiejskiego wyrażają w rozmowach telefonicznych, listach do redakcji. W jednym z ostatnich listów mieszkanka Nowego Miasta Lubawskiego stawia nam zarzut, że w naszych publikacjach wyraźnie opowiadamy się po jednej ze stron. Zarzut to nieprawdziwy. Przedstawiamy
     jedynie fakty:
     
ogłoszenie konkursu, zawieszenie konkursu, dwie kandydatki - bez jakiejkolwiek charakterystyki, osiągnięć, jedynie przypomnienie skąd pochodzą i jakie stanowiska ostatnio piastowały.
     Przypomnijmy, że do konkursu stanęły dwie panie - dr Alina Kopiczyńska z Nowego Miasta Lubawskiego i Renata Kamińska z Brodnicy. Konkurs zawieszono, bowiem jedna z pań nie dostarczyła wszystkich dokumentów. Dziś wiemy, że chodziło w tym przypadku o Renatę Kamińską. Czy komisja postąpiła zgodnie z prawem, zawieszając konkurs?
     Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 23. 10. 2003 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki i trybu pracy komisji stanowi jednoznacznie: komisja rozpoczyna postępowanie konkursowe od sprawdzenia, czy oferty zostały złożone w terminie i zawierają wszystkie wskazane w ogłoszeniu o konkursie dokumenty oraz czy z dokumentów tych wynika, że kandydat spełnia wymagania wskazane w ogłoszeniu o konkursie.
     Oferty złożone po terminie, nie zawierające wszystkich wskazanych w ogłoszeniu o konkursie dokumentów, oraz oferty z których wynika, że kandydat nie spełnia wymagań wskazanych w ogłoszeniu o konkursie, podlegają odrzuceniu, a kandydaci nie są dopuszczeni do dalszego postępowania konkursowego.
Tenże przepis, zastosowany także podczas konkursu nowomiejskiego, zdaniem wielu zainteresowanych,
     został naruszony
     
gdyż jedna z kandydatek nie złożyła w terminie wszystkich, niezbędnych dokumentów. Skoro konkurs zawieszono coś musiało być tego przyczyną. Wykładni kuratora oświaty warmińsko-mazurskiego, w związku z zawieszeniem konkursu, nie znamy. Wicestarosta Henryk Jackiewicz nie udzielił nam w tej sprawie precyzyjnych wyjaśnień, starosta Stanislaw Czajka przebywa na urlopie.
     Jak już zaznaczyliśmy po zakończeniu pracy komisji konkursowej i przedstawieniu kandydatki do objęcia dyrektora ZS im. C.K. Norwida - jest nią Renata Kamińska - władze powiatu czekają na opinię warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty i czytają zapewne co mają do powiedzenia mieszkańcy powiatu nowomiejskiego na stronie internetowej:
     www.nowemiasto.republika.pl
     Nie zamierzamy cytować tych głosów, które - ogólnie rzecz biorąc - dotyczą sposobu sprawowania urzędu przez starostę i wicestarostę, ich kompetencji, przeszłości, a także samego kon- kursu, jego wyników.
     

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie