Piąte zwycięstwo Nesty Mires Toruń w 2016 roku

Miłosz Lidtke asystował przy golu Bartosza Fraszko na 6:4.
Miłosz Lidtke asystował przy golu Bartosza Fraszko na 6:4. Sławomir Kowalski
Z dużym trudem, ale jest - torunianie ograli SMS Sosnowiec, choć bardzo długo musieli gonić wynik.

NESTA MIRES TORUŃ - SMS U20 SOSNOWIEC 6:5 (1:1, 2:2, 3:2)
Bramki: 0:1 Mich. Rybak - Mac. Rybak (6), 1:1 Rożnik - Fraszko, Kantor (15), 1:2 Bryk - Nowak (25), 2:2 Huzarski - Dzięgiel (26), 2:3 Skrodziuk - Musioł (30), 3:3 Minge - Żyliński, Kukuszkin (31), 4:3 Kukuszkin - Żyliński, Kalinowski (41), 5:3 Wiśniewski (49), 5:4 Mich. Rybak - Mac. Rybak (54), 6:4 Fraszko - Lidtke (56), 6:6 Gościński - Krok (58).
NESTA MIRES: Bojanowski, Plaskiewicz - Żyliński, Lidtke, Minge, Kukuszkin, Kalinowski - Lehmann, Kantor, Fraszko, Kuchnicki, Rożnik - Podsiadło, Huzarski, Sarsok, Kasztanow, Dzięgiel - Skólmowski, Heyka, Pieniak, Chrzanowski, Wiśniewski.

Niewiele brakowało, aby torunianie roztrwonili świetny bilans w 2016 roku (4 zwycięstwa w 6 meczach). Pojedynek z najsłabszym w PHL SMS U20 rozpoczęli bardzo źle. To młodzi rywale trzy razy obejmowali prowadzenie w ciągu 40 minut i gospodarze musieli gonić wynik.

Dopiero na początku ostatniej tercji torunianie pierwszy raz prowadzili po trafieniu Siergieja Kukuszkina. Emocji nie brakowało do końca meczu. W 58. minucie kontaktowego gola dla SMS strzelił torunianin Mateusz Gościński, ale to już był na szczęście koniec strzelaniny.

Dobrze przywitał się z kibicami 23-letni Słowak Juraj Rożnik, który w 15. minucie strzelił swojego pierwszego gola w polskiej lidze.
W tabeli dolnej szóstki torunianie wciąż tracą 3 punkty do Zagłębia Sosnowiec.

W innych meczach

Górna szóstka: Podhale Nowy Targ - Cracovia 1:3, GKS Tychy - Unia Oświęcim 8:2, JKH Jastrzębie - Ciarko Sanok 1:5..

Dolna szóstka: Polonia Bytom - Orlik Opole 2:1 (dogr.), Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 7:3.