Pierwsza porażka drużyny Przemysława Karnowskiego w NCAA

Przemysław Karnowski zna już gorycz porażki w tym sezonie.
Przemysław Karnowski zna już gorycz porażki w tym sezonie. archiwum
Gonzaga przegrała swój pierwszy meczu wyjazdowy w sezonie z Dayton Flyers, którzy wcześniej także byli niepokonany w czterech meczach.

Do przerwy goście prowadzili 37:29, ale w drugiej połowie dali sobie rzucić aż 56 pkt i przegrali 79:84. - W drugiej połowie mieliśmy problemy z faulami, stąd dziwne ustawienia na parkiecie. Ale trzeba przyznać, że to efekt świetnej roboty rywali - przyznał trener Gonzagi Mark Few.

Przemysław Karnowski był jednym z trzech graczy, którzy przekroczyli limit fauli. Do tego czasu przez 26 minut gry zdobył 7 pkt (3/4 z gry, 1/3 z wolnych), do tego 6 zbiórek i 2 bloki.

Buldogi przegrały po raz pierwszy w sezonie w piątym meczu. Przypomijmy, że w poprzednim sezonie zasadniczym Karnowski i spółka mieli rekordowy w historii klubu bilans 29:2, najlepszy w całej NCAA. W swojej West Coast Conference wygrali wszystkie 16 spotkań. Ten wynik wciąż jest do powtórzenia. Dayton Flyers to bowiem zespół z Atlantic 10 Conference.