Pierwsza porażka koszykarzy Polskiego Cukru SIDEn Toruń

Torunianie mają na koncie dwa zwycięstwa i porażkę w Dąbrowie.
Torunianie mają na koncie dwa zwycięstwa i porażkę w Dąbrowie. Lech Kamiński
Kiepska skuteczność, brak współpracy i słaba forma kilku podstawowych graczy była powodem pierwszej porażki PC SIDEn w tym sezonie.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier SIDEn 76:66 (18:15, 18:19,20:15, 18:15)
MKS: Grzegorzewski 15, Wołoszyn 12, Zieliński 11, Dziemba 5, Grochowski 5 oraz Zmarlak 15, Karolak 10, Maj 3
PC SIDEN: Jarecki 22, Żytko 6, Śmigielski 4, Lisewski 2, Perka 2 oraz Sikora 15, Kobus 6, Kowalewski 5, Plebanek 4, Szymański 0

Na początku drugiej kwarty trener Eugeniusz Kijewski zmuszony był poprosić o dodatkową przerwę. Po niej goście pozwoli jeszcze trafić z dystansu Zmarlakowi (30:19), ale potem rzucili 14 punktów z rzędu.

Po przerwie scenariusz się powtórzył. Torunianie znowu wyszli na parkiet dziwnie ospali i błyskawicznie przegrywali różnica 10 punktów (34:44).

Kolejne przerwa na żądanie nie mogła już nic zmienić, bo trener Kijewski nie miał atutów poza Jackiem Jareckim i Sikorą. Ten pierwszy popisał się świetną skutecznością 8/9 z gry, Sikora mecz zakończył z 15 pkt, 11 zbiórkami i 5 asystami. A pozostali? Piotr Śmigielski miał skuteczność z gry 2/10, niewiele pożytku było z Aleksa Perki (0/4 z gry, 2 zbiórki), Adam Lisewski miał na koncie więcej fauli niż zbiórek, a Żytko w całym meczu zaliczył zaledwie 1 asystę.