To 13-kartkowe wydawnictwo dużego formatu A2, w którym zamieszczono 60 starych reprodukcji zdjęć Inowrocławia i przywołano około 200 wydarzeń z dziejów naszego miasta.
Przeczytaj także:Radni uchwalili budżet Inowrocławiu. Miasto kryzysu nie musi się obawiać [zdjęcia]
Autorów kalendarza jest kilku. Piotr Strachanowski udostępnił inowrocławskie zdjęcia i widokówki ze swojej bogatej kolekcji, a także opracował niezwykle ciekawe komentarze do zamieszczonych reprodukcji. Kilka fotografii użyczyli ponadto Ryszard Pietrzak i Rafał Szydłowski. Kalendarium wydarzeń inowrocławskich od pierwszego zapisu o mieście z 20 stycznia 1185 roku aż po najciekawsze fakty z ostatnich miesięcy 2012 r. opracował Edmund Mikołajczak. Projekt graficzny przygotowała Zuzanna Filarska. Wydawnictwo powstało we współpracy z Barbarą Kasińską, Anną Sieracką i Beatą Zarzycką.
Każda karta kalendarza poświęcona jest innemu tematowi. Na okładce zamieszczono m.in. zupełnie fantastyczną panoramę Inowrocławia z początków XX wieku (z zeppelinem na niebie) oraz widok na ul. Królowej Jadwigi z tramwajami, automobilami i szybującym nad głowami przechodniów …rowerem, tudzież innymi latającymi obiektami. Na dalszych stronach znalazły się ulice Toruńska, Solankowa i Królowej Jadwigi, Rynek, ratusz, teatr, Park Solankowy, pomnik św. Wojciecha, tramwaj, "Ruina" i kościół Matki Boskiej, a także charakterystyczne dla międzywojnia budynki przemysłowe i użyteczności publicznej.
Ze względu na walory edukacyjne i promocyjne kalendarz trafi m.in. do szkół i wszystkich filii biblioteki miejskiej, jest także upominkiem reklamowym Inowrocławia. Będzie go można także zlicytować podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (12 stycznia).
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Czytaj e-wydanie »