"Piłkarskie Orły". Sebastian Pacek powiększa przewagę w kujawsko-pomorskim

Daniel Ludwiński
Tomasz Czachorowski
Sebastian Pacek wciąż prowadzi w październikowej klasyfikacji „Piłkarskich Orłów” w województwie kujawsko-pomorskim.

To już trzeci miesiąc, w którym organizujemy naszą zabawę. Za piłkarzami trzecioligowych klubów z kujawsko-pomorskiego są już dwie październikowe kolejki, ale przed nimi wciąż są trzy następne, co oznacza, że okazji do zdobycia punktów z pewnością jeszcze nie zabraknie.

Jak na razie bohaterem października jest Sebastian Pacek z Unii Drobex Solec Kujawski. Zawodnik beniaminka potrafił znaleźć sposób na bramkarzy rywali już w sierpniu, ale dopiero w tym miesiącu wysforował się na czoło stawki w naszym rankingu. Tydzień temu Pacek strzelił dwa gole, a w ostatni weekend poszedł za ciosem i zdobył kolejną bramkę, tym razem w Nowych Skalmierzycach. Jego trafienie z 55. minuty przesądziło o zwycięstwie piłkarzy z Solca Kujawskiego, którzy odrabiają straty w trzecioligowej tabeli - duża w tym zasługa właśnie bramkostrzelnego napastnika.

Sebastian Pacek ma na koncie trzy gole strzelone w październiku i samodzielne prowadzi w klasyfikacji „Piłkarskich Orłów” za ten miesiąc. Co więcej, jest jedynym zawodnikiem, który w bieżącym miesiącu może się pochwalić więcej niż jednym trafieniem w naszej grupie III ligi.

Już przed tygodniem bramki zdobywali Krzysztof Cudowski, Gabriel Falciano, Kacper Jarzec, Piotr Okuniewicz, ale w ostatni weekend żaden z nich nie zdołał poprawić swojego dorobku.

Nie oznacza to jednak, że do listy zawodników klasyfikowanych w październikowej tabeli nie dopisaliśmy tym razem żadnego nowego nazwiska - swoje pierwsze bramki w bieżącym miesiącu zdobyło dwóch piłkarzy.

Zawiszy zupełnie nie udał się sobotni mecz z Polonią Środa Wielkopolska - bydgoszczanie grali na własnym boisku, a i tak przegrali z niżej notowanym rywalem aż 1:3. Honorową bramkę w 81. minucie zdobył Stanisław Wędzelewski. 21-letni zawodnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale jeszcze w pierwszej połowie wszedł na boisko, gdy zmienił Sebastiana Rugowskiego. Czas pokazał, że to właśnie on strzelił jedynego gola dla Zawiszy, choć z pewnością nie miał powodów do zadowolenia z wyniku drużyny, która po tej porażce zajmuje piąte miejsce w tabeli III ligi.

Z pierwszą pozycją pożegnała się grudziądzka Olimpia, która w hicie kolejki w Szczecinie przegrała 1:2 z rezerwami tamtejszej Pogoni. Itym razem to rywale pewnie prowadzili, a jedyny gol naszego zespołu był golem honorowym - jego strzelcem był Sebastian Rogala. 22-letni środkowy obrońca dał nadzieję w 76. minucie, jednak po jego bramce Olimpia już nie zdołała zaliczyć wyrównującego trafienia.

„Piłkarskie Orły” to ogólnopolski ranking, który prowadzi Polska Press Grupa. Zawodnicy i zawodniczki otrzymują punkty za każdą bramkę, jednak w zależności od tego, na jakim szczeblu rozgrywek została ona zdobyta, używany jest inny przelicznik - gol strzelony w Ekstraklasie „opłaca się” więc bardziej niż gol w niższych klasach. Partnerem merytorycznym naszej akcji jest Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat Honorowy sprawuje Ministerstwo Sportu. Nagradzamy najlepszych w każdym miesiącu i sumujemy wyniki, by wyłonić najskuteczniejszych w całym roku.