PKO BP ostrzega swoich klientów. Uważajcie na maile o...

  PKO BP ostrzega swoich klientów. Uważajcie na maile o temacie "Powiadomienie o zapłacie". Możecie stracić pieniądze

  oprac.maw

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Otwarcie załącznika infekuje komputer groźnym wirusem, co może doprowadzić do kradzieży poufnych danych klienta.
  1/6
  przejdź do galerii

  Otwarcie załącznika infekuje komputer groźnym wirusem, co może doprowadzić do kradzieży poufnych danych klienta. ©unsplash.com

  PKO BP ostrzega klientów przed oszustami. - Cyberprzestępcy podszywający się pod Bank - alarmuje.

  PKO BP - uwaga na oszustów!


  Oszuści znowu atakują. Cyberprzestępcy tym razem podszywają się pod bank PKO BP. Rozsyłają fałszywe maile do klientów banku. Temat wiadomości jest dość poważny i może zmylić niejednego z nas! Uważajcie, bo kliknięcie w niego grozi niebezpiecznym wirusem.

  Czytaj również: ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO BP oddadzą pieniądze klientom. Nieprawidłowo informowały o zmianach opłat.

  PKO BP - fałszywe maile


  Jak działają oszuści?
  Do klientów banku PKO BP rozsyłają maile o temacie „Powiadomienie o zapłacie”. Nakłaniają odbiorców wiadomości do uruchomienia załączonego pliku „Szczegóły płatności -774364doc.r11” udającego dokument tekstowy Word, a będącego złośliwym oprogramowaniem (malware).
  Tak wygląda fałszywy mail źródło: PKO BP


  - Ostrzegamy przed fałszywymi mailami o temacie „Powiadomienie o zapłacie”. Cyberprzestępcy podszywający się pod Bank, nakłaniają odbiorców wiadomości do uruchomienia załączonego pliku „Szczegóły płatności -774364doc.r11” udającego dokument tekstowy Word, a będącego złośliwym oprogramowaniem (malware) - informuje PKO BP.


  Jak podaje w komunikacie PKO BP, otwarcie załącznika infekuje komputer groźnym wirusem, co może doprowadzić do kradzieży poufnych danych klienta (danych do logowania do serwisu www). - W efekcie klient może ulec prośbom o podanie kodów z karty kodów jednorazowych, kodu SMS lub kodu z tokena, nieświadomie autoryzując w ten sposób przestępczy przelew z własnego rachunku - czytamy na stronie banku.

  Przeczytaj: Cyber Monday 2018- internetowe promocje coraz bliżej!


  PKO BP apeluje: Zachowaj ostrożność


  Pamiętajcie! Ważne jest, aby nie otwierać wszystkich załączników z wiadomości przesłanych od nieznanych nadawców. Bank PKO BP przypomina o tym, aby logując się do serwisu internetowego banku, zawsze wprowadzać adres strony ręcznie – nie korzystać z linków podanych w poczcie mailowej czy nieznanych stronach internetowych!  Trzeba sprawdzać także poprawność adresu strony, widniejącego w przeglądarce internetowej. Pamiętaj, że podczas logowania do serwisu ani bezpośrednio po zalogowaniu do niego nie jest wymagane podawanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego.
  - Przed potwierdzeniem operacji zlecanej w serwisie iPKO kodem SMS przeczytaj uważnie treść otrzymanego SMS-a, aby upewnić się, że dotyczy on właściwej operacji (zwróć uwagę na rodzaj dyspozycji, poprawność numeru rachunku odbiorcy, kwotę transakcji).
  W przypadku skorzystania/uruchomienia dokumentu zawartego w otrzymanej wiadomości, prosimy – skontaktuj się telefonicznie z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora) - tłumaczy klientom bank.

  Sonda

  Czy jesteś zadowolony ze swojego banku?
  WIDEO: Jak zmieniają się ceny paliw?

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo