https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po ul. Nakielskiej drogowcy pojawią się na ul. Kotomierskiej w Koronowie

(ALE)
Ekipie z zakładu komunalnego na ulicy Nakielskiej pozostało do wyłożenia kostką brukową ledwie 200 metrów chodnika
Ekipie z zakładu komunalnego na ulicy Nakielskiej pozostało do wyłożenia kostką brukową ledwie 200 metrów chodnika Adam Lewandowski
Chodnik od mostu do Nadrzecznej wpisuje się w projekt budowy ścieżki rowerowej łączącej Toruń i Zalew Koronowski

Ekipa Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie kończy już budowę nowego chodnika wzdłuż ulicy Nakielskiej, która jest drogą krajową.

W tej sprawie władze Koronowa podpisały stosowne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy. GDDKiA daje materiały - kostkę brukową, a samorząd gminny - robociznę. Stąd na budowie chodnika na ul. Nakielskiej ekipa ZGKiM.

Prace wzdłuż ulicy prowadzącej z centrum miasta do ronda na krajówce (to najważniejsza droga wyjazdowa z miasta) dobiegają końca. 30 kwietnia drogowcy mieli jeszcze do położenia około 200 m kostki. Śpieszą się, by zakończyć roboty przed 13 maja, czyli do uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do koronowskiej bazyliki. Miasto spodziewa się z tej okazji wizyty ważnych gości.

- Jak tylko ekipa zakończy prace na Nakielskiej z marszu weźmie się za położenie chodnika wzdłuż Szosy Kotomierskiej - mówi burmistrz Stanisław Gliszczyński.

Od mostu oddzielającego Szosę Kotomierską i ulicę Dworcową, nowy chodnik jest po lewej stronie drogi - do byłej bursy, gdzie ma swą siedzibę Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska itp.

Ekipa ZGKiM wykona chodnik po prawej stronie - od tunelu do ul. Nadrzecznej. To ważne, bo tędy właśnie w niedalekiej już przyszłości będzie można dojechać bezpiecznie rowerem z centrum miasta do Pieczysk. A to wpisuje się już w projekt budowy ścieżki rowerowej: Toruń - Zalew Koronowski.

Już w najbliższym czasie ruszą prace przy budowie ścieżki przez most kolejki wąskotorowej. Połączenia tych ścieżek w jedną całość można się spodziewać już we wrześniu tego roku.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 07.05.2014 o 10:37, Gość napisał:

Jeżeli Pan z gazety pomorskiej chciałby usłyszeć moje zdanie to jestem zupełnie innego poglądu. Niech gmina zajmie się tymi drogami, które im podlegają tam mamy również wiernych i nie tylko.Na temat dróg krajowych niech zajmie głos ktoś z GDDKiA, jeżeli ma taką potrzebę. To gminnymi drogami podległej gminie dzieci chodzą do szkoły a rodzice do pracy.

 


Co do drogi rowerowej najlepiej moim zdaniem opisuje to po kuchennych rewolucjach, które tym razem na dobre można zauważyć w Express?,

Dobra wiadomość dla rowerzystów jest taka, że istnieje już szczegółowy projekt ścieżki z Bydgoszczy do Koronowa przez most kolejki wąskotorowej. Zła - jeszcze nie wiadomo, czy projekt zostanie przyklepany.

Bez nazwisk, wiadomo wszystkim, że to Urząd marszałkowski tym się zajmuje, wykonując z góry narzucony plan UE. Być może taka możliwość powstała by wcześniej, ale najpierw przedstawiano nam most, który zdaniem niektórych osób piszących do Express lub gazety miał się zawalić i to on był przyczyną tego zamieszania. Czas okazał bolesną prawdę wszystko się zawaliło, ale nie most, który będzie służył pieszym i rowerzystą.

G
Gość

Jeżeli Pan z gazety pomorskiej chciałby usłyszeć moje zdanie to jestem zupełnie innego poglądu. Niech gmina zajmie się tymi drogami, które im podlegają tam mamy również wiernych i nie tylko.Na temat dróg krajowych niech zajmie głos ktoś z GDDKiA, jeżeli ma taką potrzebę. To gminnymi drogami podległej gminie dzieci chodzą do szkoły a rodzice do pracy.

h
hela
W dniu 06.05.2014 o 23:44, Gość napisał:

Tu chyba zapomniano napisać, kto płaci ZGKiM za wykonaną pracę, czy samorząd gminy Koronowo? albo GDDKiA?, Która daje materiał?. Może Pan Dyrektor tego zakładu lepiej to przedstawi, bo jakoś burmistrz mnie nie przekonuje w swojej wypowiedzi a szkodaże sprawy duchowne stawia się jako główny cel pisząc (Śpieszą się, by zakończyć roboty przed 13 maja, czyli do uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do koronowskiej bazyliki. Miasto spodziewa się z tej okazji wizyty ważnych gości). Myślałem, że gmina z burmistrzem na czele, nie dzieli swojego społeczeństwa a każdy obywatel bez względu na wyznania religijne lub ich brak jest równie ważny jak ci ważni goście, którzy przybędą z wizytą 13 maj do Koronowa. Jestem przekonany, że takiego zdania jest i byłby Kościół Katolicki. Co do drogi rowerowej Pan marszałek wielokrotnie nas zapewniał o połączeniu Torunia z Koronowem, nie bardzo rozumie tu roli burmistrza w tej kwestii skoro Pan marszałek tym się zajmuje?

marian tyś dla mnie wszystkim. hela

G
Gość

Ostatnio  w kościele właśnie poruszano takie problemy

Biedny ten, który musi powoływać się na Boga, aby udowodnić swoją obecność i przydatność dla bliźniego swego.

G
Gość

Tu chyba zapomniano napisać, kto płaci ZGKiM za wykonaną pracę, czy samorząd gminy Koronowo? albo GDDKiA?, Która daje materiał?. Może Pan Dyrektor tego zakładu lepiej to przedstawi, bo jakoś burmistrz mnie nie przekonuje w swojej wypowiedzi a szkoda

że sprawy duchowne stawia się jako główny cel pisząc (Śpieszą się, by zakończyć roboty przed 13 maja, czyli do uroczystości wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do koronowskiej bazyliki. Miasto spodziewa się z tej okazji wizyty ważnych gości). Myślałem, że gmina z burmistrzem na czele, nie dzieli swojego społeczeństwa a każdy obywatel bez względu na wyznania religijne lub ich brak jest równie ważny jak ci ważni goście, którzy przybędą z wizytą 13 maj do Koronowa. Jestem przekonany, że takiego zdania jest i byłby Kościół Katolicki. Co do drogi rowerowej Pan marszałek wielokrotnie nas zapewniał o połączeniu Torunia z Koronowem, nie bardzo rozumie tu roli burmistrza w tej kwestii skoro Pan marszałek tym się zajmuje?

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska