W tym roku impreza rozłożona jest na trzy weekendy. - I podzielona na dwa bloki tematyczne - mówi Agnieszka Wiśniewska ze Spinki, ośrodka rozwoju osobistego w Bydgoszczy, organizatora festiwalu w naszym mieście. - Już 5 marca rozpoczynamy etap "Inspiracje".
Będzie to kilkanaście bloków tematycznych związanych z twórczym rozwojem kobiet.
- Przygotowałyśmy bardzo wiele zajęć z robienia biżuterii - dopowiada Małgosia Tafelska ze Spinki. - I to z różnorodnych materiałów. Będzie można wyżyć się artystycznie na filcu, szkle, drewnie. Instruktorki nauczą panie, jak działać techniką decoupage'u, a nawet w jaki sposób wyplatać wiklinę.
Biorąc pod uwagę wielość zajęć z autoprezentacji i kreowania swojego wizerunku, własnoręcznie zrobiona biżuteria będzie doskonałym uzupełnieniem nowego stylu.
Panie stawiają również na ruch. - A zwłaszcza na taniec. Zapraszamy na warsztaty z tańca brzucha, bollywoodzkiego, charlestona, salsy czy flamenco - wymienia Wiśniewska. - Panie będą miały też okazję skorzystać z mądrości Wschodu podczas zajęć jogi i tai chi.
Nowością jest warsztat z twórczego pisania. - Poprowadzi go Nina Olszewska, poetka, która świetnie potrafi dzielić się swoją wiedzą - zachęca Małgosia Tafelska.
Całkiem nową formą aktywności jest również warsztat Dot painting. - To technika malarska polegająca na tworzeniu obrazów kropkami. Wymyślili ją australijscy Aborygeni. Doskonale sprawdza się w przypadku osób, które nie mają praktyki i nie dowierzają swoim zdolnościom - mówi Agnieszka Wiśniewska.
Festiwal Progressteron gromadzi panie w różnym wieku, o bardzo odmiennych zainteresowaniach , poglądach. - Podoba im się ta kobieca atmosfera. Wymieniają się doświadczeniami, historiami, są dla siebie wsparciem. Panie, które wzięły udział w pierwszej edycji, wracają na kolejne - cieszy się Tafelska.
Kolejne etapy festiwalu zaplanowane są na dni od 16 do 18 kwietnia i od 7 do 9 maja. Wówczas odbędą się zajęcia z psychoedukacji pod nazwą "Relacje". Agnieszka Wiśniewska zachęca: - Zaprosiłyśmy Katarzynę Miller, która ma bardzo wiele wiernych bydgoszczanek uczęszczających na jej warsztaty. Fenomen Kasi polega na tym, że oprócz zajęć w grupach, ona zawsze znajduje czas na rozmowy, porady indywidualne
Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.spinka.edu.pl. Zapisy na warsztaty odbywają się w sieci. - Można również odwiedzić biuro festiwalowe, które mieści się przy ul. Obrońców Bydgoszczy 12. Specjalne dyżury będziemy pełnić w środy i czwartki od godz. 12 do 17.30. Można też dzwonić pod nr tel. 667 412 737 - zaprasza Tafelska.