Mieszkańcy Mszana i okolicznych miejscowości zebrali się przy wspólnym ognisku w centrum wsi. W pierwszej części wszyscy wspólnie biesiadowali przy muzyce. W przerwach młodzi recytowali wiersze księdza Jana Twardowskiego i Juliana Tuwima.
Ziemiaczane pieczątki
Później rozegrane zostały konkursy, w których główną rolę odgrywał ziemniak. Prawie wszystkie dzieci zmierzyły się w konkurencjach: rzut ziemniakiem do kosza oraz stawianie pieczątek z ziemniaków tworząc ciekawe obrazy.
Ta profesja nie zaginęła
Najwięcej radości sprawił jednak konkurs darcia pierza. Zmierzyły się w nim gospodynie. Jak wiadomo, darcie pierza było kiedyś powszechne. Gospodynie spotykały się wieczorami w domach, darły je i śpiewały. Profesja ta prawie wyginęła od kiedy poduszki i kołdry wypychane są sztucznymi materiałami. Tradycja jednak przetrwała, co udowodniły panie z Mszana.
Tradycyjne smakołyki
W trakcie święta wszyscy mogli skosztować pysznych domowych wyrobów, które przygotowały gospodynie z sołectwa Msza-no. W menu nie mogło zabraknąć potraw z ziemniaków. Na stołach były więc: placki ziemniaczane, zupa ziemniaczana i słynne kluski z boczkiem. Największym rarytasem okazały sie jednak ziemniaki pieczone w ognisku.
Organizatorami spotkania byli: sołectwo Mszano, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Mszanie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Lnianie. Impreza była częścią projektu "Tradycja - Kultura - Integracja Małej Ojczyzny".