Pogrom na Tor-Torze. Jedenaście goli i KH Energa Toruń goni czołówkę. Zobaczcie zdjęcia!

KH Energa Toruń - Polonia Bytom 8:3 (1:0, 5:2, 2:1)Bramki: 1:0 Karczocha - Oriechin, Garszin (14), 2:0 Kamienkow - Manciuk, Dołęga (21), 2:1 Wąsiński - Turoń, Krzemień (22), 3:1 Kalinowski - Minge, Walter (23), 4:1 Dołęga - Kamienkow, Kalinowski (24), 4:2 Sroka - Krzemień (33), 5:2 Manciuk - Walter, Kalinowski (35), 6:2 Garszin - Trachanow (36), 7:2 Wiśniewski - Lidtke (43), 8:2 Kalinowski - Kamienkow, Garszin (58), 8:3 Anklewicz - Filip (59).Bytomianie przegrali osiem kolejnych spotkań, tracą kolejnych hokeistów, ale początkowo wcale nie byli łatwym łupem na Tor-Torze. W wyrównanej 1. tercji jedynego gola strzelił niezawodny drugi atak KH Energi. ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z LODOWISKA I TRYBUN >>>Siły na generalny szturm torunianie zostawili jednak na 2. tercję. Wtedy w ciągu 2,5 minuty strzelili aż trzy gole. Kibice nie mieli nawet kiedy usiąść, bo w międzyczasie padła także pierwsza bramka dla Polonii. W sumie padło w tej tercji aż siedem goli. W ostatniej części w bramce Polonii pojawił się wychowanek Sokołów Mateusz Studziński i spisał się dużo lepiej od swojego poprzednika. Dzięki wygranej KH Energa awansowała na 6. miejsce w tabeli PHL. Jacek Smarz
KH Energa Toruń - Polonia Bytom 8:3. Nasz zespół wygrał trzeci mecz z rzędu i jest już szósty w Polskiej Hokej Lidze.