Polomarket Sportino wygrał w Jeleniej Górze

Kto zdobędzie tytuł Sportowca Regionu 2011?

Sudety Jelenia Góra - Polomarket Sportino 73:84 (18:21, 22:22, 16:26, 17:15)
SUDETY: Niesobski 23 (3), Józefowicz 14 (4), Wilusz 6 (1), Sterenga 4, Bukowiecki 4 oraz Kozak 9 (1), Minciel 8, Hajnsz 4, Kołtun 1, Kijanowski 0.
SPORTINO: Kukiełka 22, Strzelecki 15, Adamczewski 14 (3), Jankowiak 13 (2), Cywiński 8 oraz Zabłocki 6 (2), Wierzbicki 4, Rychłowski 2, Mowlik 0, Michałek 0.

Podopieczni Aleksandra Krutikowa zrewanżowali się rywalom za dotkliwą porażkę we własnej hali (46:62). Do meczu w Jeleniej Górze przystąpili jeszcze bez testowanych Jonathana Hana i Macieja Ustarbowskiego. Zagrał natomiast Dariusz Cywiński. W Sudetach zadebiutowali Bartłomiej Józefowicz i Marcin Sterenga.

Przeczytaj także: Piąta porażka PC SIDEn Toruń. Sowiński złoży rezygnację?

Inowrocławianie prowadzili praktycznie przez cały mecz. Przegrywali tylko raz (0:2). Kilka razy jeleniogórzanie doprowadzali do wyrównania (9:9, 16:16, 28:28). Wygrali pierwszą połowę tylko 43:40, gdyż miejscowi w ciągu 20 sekund zdobyli pięć punktów.

Kluczowa była trzecia kwarta, w której zawodnicy Sportino triumfowali 26:16. Znakomicie w tym okresie grali Dawid Adamczewski (10 pkt.) i Grzegorz Kukiełka (8). Po 30. min. drużyna Saszy Krutikowa miała już sporą przewagę (69:56). W czwartej kwarcie nie pozwoliła już sobie wydrzeć trzeciej wygranej w rozgrywkach.