Polska - Szwecja 26:24. Siódme miejsce biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy

FIAŁ
Polscy szczypiorniści zagrają dzisiaj tylko o siódme miejsce podczas Mistrzostw Europy. Paweł Skraba
Polscy szczypiorniści na siódmym miejscu zakończyli rywalizację w Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej. Biało-czerwoni pokonali dzisiaj we Wrocławiu Szwecję 26:24.

Mecz o siódme miejsce był dla biało-czerwonych wyłącznie pojedynkiem pocieszenia po wysokiej porażce w środę z Chorwacją, która zamknęła naszym piłkarzom ręcznym drogę do walki o medale. Ponadto, trener Biegler, dla którego było to ostatnie spotkanie w roli szkoleniowca naszych szczypiornistów, dokonał dwóch zmian w składzie. Miejsce kontuzjowanych K. Lijewskiego i Glińskiego zajęli Orzechowski i Masłowski.

Zapis relacji: Polska - Szwecja na żywo

Po wyrównanym początku spotkania, dopiero w 22 minucie nasi zawodnicy odskoczyli na cztery gole przewagi (10:6), po trafieniu z koła Kamila Syprzaka. Szwedzi jednak nie odpuścili i zdołali przed końcem pierwszej połowy doprowadzić do remisu (12:12).

Po przerwie, prowadzenie zmieniało się co chwila. Szwedzi prowadzili 14:12, 15:14, 17:16, 18:17, ale biało-czerwonym udawało się doprowadzać do remisu. Formą błysnął zwłaszcza Bartosz Konitz, który aż pięciokrotnie pokonywał bramkarza. Obie drużyny popełniały też sporo błędów w obronie, jak i w ofensywie. Ostatecznie, decydujące gole rzucili dla Polski Syprzak i Bielecki. Dla Szwedów, dwóch decydujących rzutów nie wykorzystał Lukas Nilsson.

Przed biało-czerwonymi w kwietniu turniej kwalifikacyjny w walce o awans na Igrzyska Olimpijskie.

POLSKA - SZWECJA 26:24 (12:12)

POLSKA (trener Michael Biegler): Szmal (13 obron/37 rzutów - 35% skuteczności), Wyszomirski - Krajewski 5 goli/7 rzutów, Orzechowski 2/3, Bielecki 4/11, Wiśniewski 1/1, M. Jurecki 1/2, Konitz 5/6, Grabarczyk 0/1, Masłowski 1/2, Syprzak 2/4, Daszek 1/1, Gębala 2/2, Łucak 1/1, Szyba 0/4, Chrapkowski 1/3.
Kary: 2 minuty (Grabarczyk - 2 minuty).

SZWECJA (trener Staffan Olsson, Ola Lindgren): Anderson, Appelgren (13 obron/39 rzutów - 33% skuteczności) - Olsson 2 gole/3 rzuty, Persson 0/1, Kallman, Ekberg 0/2, L. Nilsson 5/11, Konradsson 0/1, Karlsson, Jakobsson 2/7, Petersen 2/5, Stenmalm 4/5, Ostlund 3/5, Zachrisson 1/2, A. Nilsson 3/3, Nielsen 2/2.
Kary: 2 minuty (Jakobsson - 2 minuty).

Sędziowali: Gubica, Milosević (obaj Chorwacja).