Polski Cukier - Czarni: porażka w ostatnim sprawdzianie przed sezonem

Ze Starogardu torunianie przywieźli puchar za 2. miejsce w turnieju.
Ze Starogardu torunianie przywieźli puchar za 2. miejsce w turnieju. Polski Cukier
Torunianie po raz ostatni formę sprawdzili w Starogardzie Gdańskim. Pokonali Polpharmę, ale w finale turnieju minimalnie przegrali z Czarnymi Słupsk.

Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier 74:78 (17:18, 13:18, 17:21, 27:21)
Polpharma: Mirković 14, 7 zb., Sajus 13, Flieger 7, 6 as., Dudiszko 6, Schenk 0 oraz Hicks 17 (2), Miles 16 (3), Davis 1, Paliukenas 0, Michałek 0, Długosz 0.
Polski Cukier: Diduszko 19 (1), Skifić 17 (1), 9 zb., Troter 16 (2), 5 as., Wiśniewski 6, Sandul 2 oraz Śnieg 10, Michalski 5 (1), Sulima 3, Perka 0.

W półfinale torunianie uporali się z groźna w tym sezonie Polpharmą i to mimo 14 strat i minimalnie przegranej "deski" (25-28). Zadecydowała jednak dużo lepsza skuteczność z gry - 56 proc. Gospodarze wierzyli w siłę swojego rzutu z dystansu, próbowali aż 23 razy, ale trafili tylko 5-krotnie.

Polski Cukier prowadził prawie cały mecz, Polpharma tylko w inauguracyjnej kwarcie wygrywała 1 punktem. W 3. kwarcie przewaga urosła do rekordowych 12. Dobry mecz rozegrali Obie Trotter (5/9 z gry) i Jure Skifić (7/14 z gry oraz 9 zbiórek - najwięcej na parkiecie).

Polski Cukier - Czarni: udany rewanż rywali

Polski Cukier - Czarni Słupsk 73:78 (23:18, 14:21, 23:19, 13:20)
Polski Cukier: Trotter 19 (3), 6 as., Diduszko 14 (2), 6 zb., Wiśniewski 13 (2), 5 zb., Skifić 14 (1), 10 zb., Sandul 4, 6 zb. oraz Perka 8 (2), Śnieg 1, Gałan 0, Sulima 0, Michalski 0.
Czarni: Kravish 18, 12 zb., Blessingame 8 (2), Burrell 3, Seweryn 3 (1), Jarmakowicz oraz Ginyard 24 (2), 11 zb., Cesnauskis 9 (1), Jackson 8, Dąbrowski 5 (1).

To był rewanż za mecz tydzień wcześniej, wtedy Polski Cukier ograł Czarnych na ich parkiecie. Walka była twarda i wyrównana. Prowadzenie aż 15 razy przechodziło z rąk do rąk, obie drużyny nie imponowały skutecznością (Polski Cukier tylko 33 proc. z gry).

Torunianie prowadzili jeszcze w 3. kwarcie. W decydującym momencie zaliczyli jednak serię 0:16 i Czarni objęli prowadzenie 50:39. Nasi koszykarze nie potrafili zatrzymać zwłaszcza Marcusa Ginyarda, który zaliczył double-double i trafił wszystkie swoje 10 rzutów wolnych. Czarni mieli także dużo szerszy skład, w punktach zmienników wygrali 46:9.

W drugim półfinale: Czarni Słupsk - Trefl Sopot 86:78. Mecz o 3. miejsce: Polpharma Starogard - Trefl Sopot 86:78.