Polski Cukier na wyjazdach bez przełamania. Przegrał we Wrocławiu

Piotr Bednarczyk
Obie Trotter nie zaliczy meczu we Wrocławiu do udanych. Zdobył tylko 7 punktów, nie trafił ani jednej z 4 prób za 3 pkt Grzegorz Olkowski
Ósmą z rzędu wyjazdową porażkę ponieśli koszykarze Polskiego Cukru Toruń. Tym razem przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 70:82.

Przez większą część pierwszej kwarty gospodarze prowadzili różnicą co najmniej dwóch punktów. Jeszcze na 39 sekund przed jej końcem było 22:16. I wówczas nastąpił zryw Donovana Jacksona. Dwukrotnie trafił za trzy punkty, dorzucił „oczko” z wolnego i po 10 minutach goście prowadzili 23:22.

W drugiej kwarcie goście poszli za ciosem. Szybko „trójkę” trafił Bartosz Diduszko, a potem, dzięki jego punktom oraz Obie Trottera, Keyshawna Woodsa i Aarona Cela, było już nawet 43:32 dla Polskiego Cukru. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 43:36.

Niestety, w drugiej połowie wrocławianie bardzo szybko opanowali sytuację. Szybko wyszli na prowadzenie 44:43 i wygrali dość pewnie. Nic torunianom nie dała przewaga w rzutach z dystansu (8:4, 6 razy Jacksona) i zbiórkach w ataku (11:6).

WKS Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 82:70 (22:23, 14:20, 24:12, 22:15)

Śląsk: Jovanović 22 (1), Dziewa 10, Gibson 9 (1), Ramljak 8, Keller 8 orazStewart 17 (2), Tomczak 6, Szlachetka 2, Gabiński 0

Polski Cukier: Cel 15 (1), Diduszko 12 (1), Trotter 7, Woods 6, Kulig 2 oraz Jackson 24 (6), Bragg Jr 2, Perka 2, Wieluński 0