Polski Cukier SIDEn powalczył, ale jednak przegrał w Kutnie

Niewiele brakowało, aby Eugeniusz Kijewski cieszył się ze zwycięstwa w Kutnie.
Niewiele brakowało, aby Eugeniusz Kijewski cieszył się ze zwycięstwa w Kutnie. Jarosław Pruss
Torunianie dzielnie walczyli w Kutnie o zwycięstwo. Nie przetrwali jednak kanonady rywali z dystansu i w ostatnich minutach komplet punktów zapewnili sobie gospodarze.

AZS Kutno - Polski Cukier SIDEn 74:67 (24:15, 18:18, 13:22, 19:12)

AZS: Bręk 21 (5), Dłuski 20, Jakóbczyk 16 (4), Rduch 9 (3), Glabas 6 oraz Szwed 2, Kobus 0, Maciejewski 0.
PC SIDEn: Żytko 17 (1), Lisewski 10, 11 zb., Sikora 5 (1), Kowalewski 5 (1), Jarecki 4 oraz Śmigielski 12 (2), Perka 9 (1), Bochno 5 (1), Szpyrka 0, Szymański 0.

Torunianie świetnie zagrali w trzeciej kwarcie, w której zdołali wyjść na prowadzenie 51:50, choć w pierwszej połowie przegrywali już różnicą 11 punktów. Problemem PC SIDEn były rzuty z dystansu rywali (do przerwy 8/12, w sumie 12 "trójek) oraz przewaga rywali pod tablicami (41:25), aż 13 zbiórek akademicy zaliczyli w ataku.

Jeszcze w 37 minucie PC SIDEn przegrywał jedynie 63:66, ale decydujące punkty zdobyli znowu liderzy AZS, zwłaszcza Dłuski (10 pkt w ostatniej kwarcie) i Dawid Bręk.

Bohaterem meczu był bez wątpienia Jakub Dłuski (AZS) - 20 pkt i 16 zbiórek. Double-double zaliczył także w toruńskim zespole Adam Lisewski (10 pkt, 11 zb.), ale zabrakło punktów Jacka Jareckiego (1/7 z gry).