Polski Cukier SIDEn Toruń ograł Spójnię Stargard [zdjęcia]

Jacek Jarecki po raz pierwszy w sezonie był najskuteczniejszym graczem w PC SIDEn. Lech Kamiński
To czwarte z rzędu zwycięstwo torunian w tym sezonie, ale wielkiej koszykówki w "spożywczaku" znowu nie było.

PC Siden - Spójnia Stargard Szczeciński

Polski Cukier SIDEn Toruń - Spójnia Stargard Szczeciński 79:62 (23:14, 20:18, 20:20, 16:10)
PC SIDEn: Jarecki 17 (2), Lisewski 15, 10 zb., 2 bl., Wojdyła 12, 10 zb., Śmigielski 10, Wilczak 1, 9 as. oraz Barycz 12, Perka 8, Stępień 4, Żytko 0, 4 as., Bochno 0, Grochowski 0, Plebanek 0
SPÓJNIA: Wróblewski 8 (2), Koszuta 4, Soczewski 4, Ejsmont 0, Grudziński 0 oraz Bodych 17 (3), Suliński 11 (3), Jurewicz-Johnson 9, Kwiatkowski 6 (1), Zarzeczny 3 (1), Wojdyr 0

To nie było wielkie widowisko, gospodarze nie zdołali przekroczyć 50 procent z gry, wskaźnik Spójni zatrzymał się na 35 (zaledwie 16 pkt wyjściowej piątki). Przewaga torunian od początku nie była zagrożona. PC SIDEn zaczął od prowadzenia 8:0 w 3 minucie, a pod koniec drugiej kwarty wygrywał już różnicą 18 punktów (41:23).
Po przerwie obie drużyny grały zrywami. W trzeciej kwarcie PC SIDEn osiągnął najwyższą przewagę (63:44 w 29. minucie), ale w 32. minucie dystans stopniał do zaledwie 9 punktów (63:54).

W kolejnym meczu torunianie przytłaczali swoich rywali pod koszem. W zbiórkach PC SIDEn był lepszy 47:27, double-double zaliczyli dwaj podkoszowi Adam Lisewski i Tomasz Wojdyła. Warto docenić 6 bloków gospodarzy i 9 asyst Łukasza Wilczka.